Zpět na články

Cena tepelných čerpadel – jak se nespálit?

Olga Knoflíčková

Olga Knoflíčková

Expert

05. červenec 2021

Cena tepelného čerpadla.

Zajímá vás, jaká je odpovídající cena tepelného čerpadla, které byste rádi instalovali? Hodnoty čerpadel stoupajíklesají po celé své škále od desítek tisíc po statisíce. Jak je to možné? Proč si lidé k vytápění svého domu vybírají spíše dražší varianty čerpadel? A jak nenaletět šikovným obchodníkům?

Proč se tepelné čerpadlo vyplatí

Po montáži tepelného čerpadla začínáte ihned šetřit náklady za vytápění a spořit až polovinu financí, které jste mohli hradit doposud. Vysoká počáteční investice se tedy velice rychle „zahojí“. Tu můžete navíc zásadně ponížit požádáním o dotaci na tepelné čerpadlo.

Výhodné a nadmíru ekologické rozhodnutí, se kterým budete o několik kroků napřed, je instalace solární elektrárny v kombinaci s tepelným čerpadlem.

Cenu ovlivňuje topný faktor 

Hodnotu čerpadla udává především to, jak je výkonné. Dá se říci, že čím dražší čerpadlo, tím bude účinnější, čímž uspoří více financí a vám se investice rychleji vrátí. Důležité je však nenaletět šikovným tuzemským obchodníkům, kteří prodávají spíše hezká slova než účinná čerpadla. Dbejte na to, že vždy jednáte se seriózní firmou a nebojte se získávat reference a veškeré informace o těch, které jste si zvolili. 

TIP: Solidnost montážní firmy prozradí mimojiné to, jakým způsobem provádí servis tepelných čerpadel, zda je pro zákazníka vždy dostupný a řádný.

Jaká čerpadla jsou nejlevnější?

Mezi nejlevnější druhy čerpadel můžeme zařadit čerpadla vzduch–vzduch. Je třeba si však uvědomit, že nebývají tak účinná jako druhy dražší a neumí ohřívat vodu. Váháte, jaké čerpadlo vybrat? Doporučujeme článek: Jak vybrat tepelné čerpadlo.

Proč levné neznamená dobré

Někdy se můžete setkat s velmi levnými variantami všech druhů čerpadel. Mějte se při tom na pozoru. U příliš levných čerpadel je nutné počítat s tím, že v ceně nemají zahrnuty kvalitní komponenty, bez kterých čerpadlo nemůže správně pracovat. Ve výsledku si budete muset řadu součástek dokupovat. Pravda, taková informace se v krásném prospektu o vašem novém čerpadle snadno zatají. Za nízkou cenu vás také čeká nižší záruka a kratší životnost tepelného čerpadla. Je to zkrátka jako s levnými botami. Prošlapou se dříve, než by řekl švec. 

Ceny jednotlivých druhů tepelných čerpadel

Ceny tepelných čerpadel se pohybují od 25 000 Kč do 360 000 Kč. Výše pořizovacích nákladů se liší u jednotlivých druhů.

Už jste si vybrali své nové zařízení nebo ještě váháte? Nechoďte okolo horké kaše a obraťte se na nás s jakýmkoliv dotazem. 

Separátor

Další články na téma vytápění domu

Logo
Woltair s.r.o. – IČ: 06770525 | DIČ: CZ06770525
Upravit souhlas s používáním cookies Zásady ochrany osobních údajů: Zákazníci, obchodní partneři | Uchazeči o zaměstnání