Požádejte si ve svém kraji o Kotlíkovou dotaci

Požádejte si ve svém kraji o Kotlíkovou dotaci

Další kolo příjmu žádostí bylo spuštěno v průběhu léta 2023. Vedle toho mohou nízkopříjmové domácnosti čerpat také až 150 000 Kč z programu Nová zelená úsporám Light, a to na stavební úpravy, které přinesou úspory za energie (především na zateplení a výměny oken a vstupních dveří), nebo až 90 000 Kč na termický či fotovoltaický ohřev vody.

S platností od 29. 3. 2022 byla podpora na pořízení tepelného čerpadla navýšena na až 180 000 Kč. Kotlíkové dotace jsou cíleny na rodiny s nízkými příjmy a důchodce s možností získat dotační podporu ve výši až 95 % nákladů na pořízení nového ekologického energetického zařízení. Podmínkou je, aby k realizaci došlo od 1. 1. 2021 (na zdroj vytápění, který byl pořízen dříve, nelze dotaci uplatnit).

Podat žádost o Kotlíkovou dotaci lze až do konce srpna 2024.

Ti, kdo nejsou nízkopříjmovou domácností, mohou požádat o 50% dotaci v programu Nová zelená úsporám. Zde vás čekají jednodušší podmínky a snáz dostupná dotace. Žádosti o dotace z programu Nová zelená úsporám vyřizujeme za naše klienty. Chcete-li získat Kotlíkovou dotaci, je potřeba podat si žádost individuálně.

Nesplňujete podmínky? Nevadí.

Vedle Kotlíkových existují i jiné dotační programy. Nejčastěji využívaný je program Nová zelená úsporám, který lze využít nejen na nové vytápění, ale také na pořízení fotovoltaiky nebo nabíjecí stanice pro elektromobil.

Od 26. 9. 2023 je žádostem otevřen také nový dotační titul Oprav dům po babičce, z nějž se dá čerpat podpora na rekonstrukci domu i pořízení fotovoltaiky, tepelného čerpadla či nabíjecí stanice pro elektromobil. Velkou výhodou je, že prostředky z něj lze získat i předem formou zálohy, případně je i nakombinovat s výhodným úvěrem.

Příklady našich realizací

Rodinný dům po celkové rekonstrukci

Tepelné čerpadlo Regulus EcoAir

Cena vč. montáže: 240 000 Kč

Dotace: 180 000 Kč

Cena k zaplacení: 60 000 Kč 

Starší nezateplený rodinný dům

Tepelné čerpadlo Buderus AR

Cena vč. montáže: 285 000 Kč

Dotace: 180 000 Kč

Cena k zaplacení: 105 000 Kč

Proč si pořídit tepelné čerpadlo od Woltair

Jsme moderní topenářská firma s více než 3 000 realizacemi a tepelné čerpadlo vám nainstalujeme do 50 pracovních dní od hotové stavební připravenosti. Naše techniky nemusíte přemlouvat. Šetříme jejich čas tím, že plánujeme za ně. A nejen to. Domluvte si nezávaznou schůzku s Woltair expertem ještě dnes.

Separátor

Často kladené otázky

Pokud nenajdete odpověď na váš dotaz zde, kontaktujte nás prosím.