Separátor

Financování fotovoltaické elektrárny

Pořiďte si fotovoltaiku díky výhodnému úvěru. Bez zajištění nemovitostí a s možností rozložit si splátky až na 25 let.

Úvěr na fotovoltaiku: Splátky uhradíte z úspor za elektřinu

Úvěr na fotovoltaiku: Splátky uhradíte z úspor za elektřinu

S domácí fotovoltaickou elektrárnou může šetřit za energie každý. Ne každý si ale může dovolit vydat najednou celou částku na její pořízení. Řešením je fotovoltaika na splátky –⁠ celý solární systém získáte bez vstupních nákladů a ihned můžete začít využívat všechny výhody, které vaší domácnosti přinese. A splátky pokryjete z úspor za elektřinu, kterou budete zdarma vyrábět ze slunečního záření.

Úspora a nezávislost

  • Za energie ušetříte až 50 %. Jakmile si fotovoltaiku necháte nainstalovat, okamžitě začínáte vyrábět vlastní elektřinu, kterou plně využijete na provoz domácnosti. Vašeho rozpočtu se tak nedotkne neustálé výrazné zdražování energií.
  • Nezávislost na dodavatelích energií. Po 9 měsíců v roce vám sluneční svit zajistí dostatek energie pro výrobu elektřiny. Přechod na obnovitelné zdroje energie představuje efektivní způsob, jak najít cestu z energetické krize a zbavit se závislosti na zemním plynu. Detailněji to rozebíráme v článku Vyplatí se fotovoltaika pro rodinný dům?
  • Ochrana před nenadálými výpadky proudu z distribuce. To je jeden z řady důvodů, proč má smysl investovat při pořízení fotovoltaiky do baterie. Tímto způsobem také můžete ukládat přebytky vyrobené energie a využívat je v období, kdy je nedostatek slunečního svitu.

Cena fotovoltaiky a její návratnost

Jaká je vlastně cena fotovoltaiky? To se odvíjí od požadovaného výkonu a tedy její velikosti. Nejčastěji se celá sestava pro rodinný dům, včetně všech komponentů, upevňující konstrukce a baterií pro akumulaci vyrobené energie pohybuje kolem 350 000 – 500 000 Kč. Podrobně o tom píšeme ve článku Jaká je cena a návratnost fotovoltaiky v roce 2023?

To není zrovna malá částka, avšak jen na první pohled. Stačí si uvědomit, kolik jste měsíčně dosud vydávali za elektřinu, a teď už tyto výdaje omezíte jen na zimní měsíce, kdy domácí elektrárna nevyrobí tolik energie, aby pokryla spotřebu na vytápění (další úspory vám však přinese, když přejdete na energeticky nenáročné vytápění a zkombinujete fotovoltaiku s tepelným čerpadlem).

Vzhledem k rostoucím cenám energií návratnost fotovoltaiky rok od roku zrychluje. V současnosti se pohybuje nejčastěji kolem 7 let, ale s ohledem na trend zdražování elektřiny bude brzy průměrná návratnost 3–5 let.

Příklad návrhu domácí fotovoltaické elektrárny z naší online kalkulačky

Dotace může snížit pořizovací náklady na polovinu

Na pořízení fotovoltaiky je možné získat až 220 000 Kč z programu Nová zelená úsporám. Tato dotace může pokrýt až 50 % pořizovacích nákladů a snížit tak částku, kterou musíte do fotovoltaické elektrárny investovat, na polovinu. A bez starostí. Zákazníkům, kteří se rozhodnou pro pořízení fotovoltaiky nebo tepelného čerpadla od Woltair, totiž žádost o dotaci z Programu Nová zelená úsporám zdarma vyřídíme my. A garantujeme, že při splnění všech podmínek tohoto dotačního programu, prostředky skutečně získáte.

Jedinou nevýhodou státních dotací je, že se ve většině případů vyplácejí až zpětně. Což znamená, že zákazník, který nové energetické zařízení financuje z vlastních prostředků, musí na začátku zajistit celou částku pro pořízení, a peníze obdrží zpět teprve za několik týdnů až měsíců. 

Tuto komplikaci řeší právě financování úvěrem – díky němu získáte potřebné prostředky ihned a okamžitě po instalaci zařízení začínáte šetřit finance za energie. Těmi tak v důsledku pokryjete splátky, takže rodinný rozpočet nezatížíte žádnými výdaji navíc. Naopak.

A až vám přijdou prostředky z dotačního programu, je zcela na vás, jakým způsobem je využijete. Se získanou částkou totiž můžete nakládat podle potřeby a vedle částečného splacení úvěru ji klidně použít k osobním účelům.

Úvěr na fotovoltaickou elektrárnu jako výhodná investice

Protože má fotovoltaická elektrárna dlouhou životnost a nízkou poruchovost (na výkon fotovoltaických panelů poskytujeme záruku až 30 let, na baterie 10 let), čeká vás mnoho dalších společných let, kdy vám bude fotovoltaika vyrábět elektřinu zcela zdarma. 

Z dlouhodobého hlediska tak pořízení ekologického energetického zařízení přináší výnosnost 20–25 % a jeví se tak jako ještě mnohem lukrativnější investice, než jsou akcie, reality nebo kryptoměny. (Přečtěte si podrobnou analýzu v příspěvku Jak ušetřit za elektřinu? Investujte do fotovoltaiky!)

Jasná čísla a řešení přímo pro vás

Chcete zjistit, jak výhodné bude pro vás pořízení fotovoltaické elektrárny? Jaké budou celkové náklady, návratnost a přehled měsíčních úspor s ohledem na cenu elektřiny? To vše vám ihned a zdarma spočítá naše online kalkulačka.

Máte zájem o financování fotovoltaiky úvěremKontaktujte naše Woltair experty, kteří vás propojí se specialisty z České spořitelny, s nimiž vše snadno vyřídíte.

Separátor

Často kladené otázky

Pokud nenajdete odpověď na váš dotaz zde, kontaktujte nás prosím.

Separátor

Mohlo by vás zajímat