Poslední šance čerpat dotaci za stávajících podmínek.

Separátor

Financování fotovoltaické elektrárny

Získejte zvýhodněný úvěr na fotovoltaiku díky partnerství Woltair a České spořitelny. Bez zajištění nemovitostí a s možností rozložit splátky až na 20 let.

Půjčka na fotovoltaiku: Splátky uhradíte z úspor za elektřinu

Eva Lázoková

Eva Lázoková

Autor

03. srpen 2022

Návrh fotovoltaické elektrárny a financování

S domácí fotovoltaickou elektrárnou může šetřit za energie každý. Ne každý si ale může dovolit vydat najednou celou částku na její pořízení. Řešením je fotovoltaika na splátky –⁠ celý solární systém získáte bez vstupních nákladů a ihned můžete začít využívat všechny výhody, které vaší domácnosti přinese. A splátky pokryjete z úspor za elektřinu, kterou budete zdarma vyrábět ze slunečního záření.

Úspora a nezávislost

  • Za energie ušetříte až 50 %. Jakmile si fotovoltaiku necháte nainstalovat, okamžitě začínáte vyrábět vlastní elektřinu, kterou plně využijete na provoz domácnosti. Vašeho rozpočtu se tak nedotkne neustálé výrazné zdražování energií.
  • Nezávislost na dodavatelích energií. Po 9 měsíců v roce vám sluneční svit zajistí dostatek energie pro výrobu elektřiny. Přechod na obnovitelné zdroje energie představuje efektivní způsob, jak najít cestu z energetické krize a zbavit se závislosti na zemním plynu. Detailněji to rozebíráme v článku Vyplatí se fotovoltaika pro rodinný dům v roce 2022?
  • Ochrana před nenadálými výpadky proudu z distribuce. To je jeden z řady důvodů, proč má smysl investovat při pořízení fotovoltaiky do baterie. Tímto způsobem také můžete ukládat přebytky vyrobené energie a využívat je v období, kdy je nedostatek slunečního svitu.

Cena a její návratnost

Jaká je vlastně cena fotovoltaiky? To se odvíjí od požadovaného výkonu a tedy její velikosti. Nejčastěji se celá sestava pro rodinný dům, včetně všech komponentů, upevňující konstrukce a baterií pro akumulaci vyrobené energie pohybuje kolem 350 000 – 500 000 Kč. Podrobně o tom píšeme ve článku Cena fotovoltaiky v roce 2022.

To není zrovna malá částka, avšak jen na první pohled. Stačí si uvědomit, kolik jste měsíčně dosud vydávali za elektřinu a teď už tyto výdaje omezíte jen na zimní měsíce, kdy domácí elektrárna nevyrobí tolik energie, aby pokryla spotřebu na vytápění (další úspory vám však přinese, když přejdete na energeticky nenáročné vytápění a zkombinujete fotovoltaiku s tepelným čerpadlem).

Vzhledem k rostoucím cenám energií návratnost fotovoltaiky rok od roku zrychluje. V současnosti se pohybuje nejčastěji kolem 7 let, ale s ohledem na trend zdražování elektřiny bude brzy průměrná návratnost 3–5 let.

Příklad návrhu domácí fotovoltaické elektrárny z naší online kalkulačky

Dotace může snížit pořizovací náklady na polovinu

Na pořízení fotovoltaiky je možné získat až 205 000 Kč z programu Nová zelená úsporám. Tato dotace může pokrýt až 50 % pořizovacích nákladů a snížit tak částku, kterou musíte do fotovoltaické elektrárny investovat, na polovinu. A bez starostí. Zákazníkům, kteří se rozhodnou pro pořízení fotovoltaiky nebo tepelného čerpadla od Woltair, totiž žádost o dotaci z Programu Nová zelená úsporám zdarma vyřídíme my. A garantujeme, že při splnění všech podmínek tohoto dotačního programu, prostředky skutečně získáte.

Jedinou nevýhodou státních dotací je, že se vyplácejí až zpětně. Což znamená, že zákazník, který nové energetické zařízení financuje z vlastních prostředků, musí na začátku zajistit celou částku pro pořízení, a peníze obdrží zpět teprve za několik týdnů až měsíců. Tuto komplikaci řeší právě financování půjčkou – díky ní získáte potřebné prostředky ihned a okamžitě po instalaci zařízení začínáte šetřit finance za energie. Těmi tak v důsledku pokryjete splátky, takže rodinný rozpočet nezatížíte žádnými výdaji navíc. Naopak.

A až vám přijdou prostředky z dotačního programu, je zcela na vás, jakým způsobem je využijete. Se získanou částkou totiž můžete nakládat podle potřeby a vedle částečného splacení úvěru ji klidně použít k osobním účelům.

Úvěr jako výhodná investice

Protože má fotovoltaická elektrárna dlouhou životnost a nízkou poruchovost (na výkon fotovoltaických panelů poskytujeme záruku 25 let, na střídač a baterie 10 let), čeká vás mnoho dalších společných let, kdy vám bude fotovoltaika vyrábět elektřinu zcela zdarma. Z dlouhodobého hlediska tak pořízení ekologického energetického zařízení přináší výnosnost 20–25 % a jeví se tak jako ještě mnohem lukrativnější investice, než jsou akcie, reality nebo kryptoměna. (Přečtěte si podrobnou analýzu v příspěvku Jak ušetřit za elektřinu? Investujte do fotovoltaiky!)

Jasná čísla a řešení přímo pro vás

Chcete zjistit, jak výhodné bude pro vás pořízení fotovoltaické elektrárny? Jaké budou celkové náklady, návratnost a přehled měsíčních úspor s ohledem na rostoucí ceny elektřiny? To vše vám ihned a zdarma spočítá naše online kalkulačka.

Máte zájem o financování nového energetického zařízení úvěrem? Kontaktujte naše Woltair experty a získejte podrobné informace. Díky partnerství s Českou spořitelnou a Stavební spořitelnou České spořitelny vám nabízíme možnost zvýhodněné půjčky na fotovoltaiku nebo tepelné čerpadlo. Tato služba je integrována do obou firem, takže vše snadno vyřešíte s Woltair, online nebo po telefonu, aniž byste museli ztrácet čas návštěvami různých poboček. Woltair vám nabízí maximální uživatelskou přívětivost a efektivitu, kterou zajišťují nejmodernější technologie.

Separátor

Často kladené otázky

Pokud nenajdete odpověď na váš dotaz zde, kontaktujte nás prosím.

Separátor

Mohlo by vás zajímat