Separátor

Financování fotovoltaické elektrárny

Pořiďte si fotovoltaiku díky výhodnému úvěru. Bez zajištění nemovitostí a s možností rozložit si splátky až na 20 let. Reprezentativní příklad níže.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním mých osobních údajů společností Woltair s.r.o., dle těchto zásad.

Úvěr na fotovoltaiku: Splátky uhradíte z úspor za elektřinu

Úvěr na fotovoltaiku: Splátky uhradíte z úspor za elektřinu

S domácí fotovoltaickou elektrárnou může šetřit za energie každý. Ne každý si ale může dovolit vydat najednou celou částku na její pořízení. Řešením je fotovoltaika na splátky –⁠ celý solární systém získáte bez vstupních nákladů a ihned můžete začít využívat všechny výhody, které vaší domácnosti přinese. A splátky pokryjete z úspor za elektřinu, kterou budete zdarma vyrábět ze slunečního záření.

Reprezentativní příklad níže.

Úspora a nezávislost

  • Za energie ročně ušetříte až 80 %. Jakmile si fotovoltaiku necháte nainstalovat, okamžitě začínáte vyrábět vlastní elektřinu, kterou plně využijete na provoz domácnosti. Vašeho rozpočtu se tak nedotkne neustálé výrazné zdražování energií.
  • Nezávislost na dodavatelích energií. Po 9 měsíců v roce vám sluneční svit zajistí dostatek energie pro výrobu elektřiny. Přechod na obnovitelné zdroje energie představuje efektivní způsob, jak najít cestu z energetické krize a zbavit se závislosti na zemním plynu. Detailněji to rozebíráme v článku Vyplatí se fotovoltaika pro rodinný dům?
  • Ochrana před nenadálými výpadky proudu z distribuce. To je jeden z řady důvodů, proč má smysl investovat při pořízení fotovoltaiky do baterie. Tímto způsobem také můžete ukládat přebytky vyrobené energie a využívat je v období, kdy je nedostatek slunečního svitu.

Cena fotovoltaiky a její návratnost

Jaká je vlastně cena fotovoltaiky? To se odvíjí od požadovaného výkonu a tedy její velikosti. Nejčastěji se celá sestava pro rodinný dům, včetně všech komponentů, upevňující konstrukce a baterií pro akumulaci vyrobené energie pohybuje kolem 350 000 – 500 000 Kč. Podrobně o tom píšeme ve článku Jaká je cena a návratnost fotovoltaiky v roce 2023?

To není zrovna malá částka, avšak jen na první pohled. Stačí si uvědomit, kolik jste měsíčně dosud vydávali za elektřinu, a teď už tyto výdaje omezíte jen na zimní měsíce, kdy domácí elektrárna nevyrobí tolik energie, aby pokryla spotřebu na vytápění (další úspory vám však přinese, když přejdete na energeticky nenáročné vytápění a zkombinujete fotovoltaiku s tepelným čerpadlem).

Vzhledem k rostoucím cenám energií návratnost fotovoltaiky rok od roku zrychluje. V současnosti se pohybuje nejčastěji kolem 7 let, ale s ohledem na trend zdražování elektřiny bude brzy průměrná návratnost 3–5 let.

Příklad návrhu domácí fotovoltaické elektrárny z naší online kalkulačky

Dotace může snížit pořizovací náklady na polovinu

Na pořízení fotovoltaiky je možné získat až 176 000 Kč z programu Nová zelená úsporám. Tato dotace může pokrýt až 50 % pořizovacích nákladů a snížit tak částku, kterou musíte do fotovoltaické elektrárny investovat, na polovinu. A bez starostí. Zákazníkům, kteří se rozhodnou pro pořízení fotovoltaiky nebo tepelného čerpadla od Woltair, totiž žádost o dotaci z Programu Nová zelená úsporám zdarma vyřídíme my.

Jedinou nevýhodou státních dotací je, že se ve většině případů vyplácejí až zpětně. Což znamená, že zákazník, který nové energetické zařízení financuje z vlastních prostředků, musí na začátku zajistit celou částku pro pořízení, a peníze obdrží zpět teprve za několik týdnů až měsíců. 

Tuto komplikaci řeší právě financování úvěrem – díky němu získáte potřebné prostředky ihned a okamžitě po instalaci zařízení začínáte šetřit finance za energie. Těmi tak v důsledku pokryjete splátky, takže rodinný rozpočet nezatížíte žádnými výdaji navíc. Naopak.

A až vám přijdou prostředky z dotačního programu, je zcela na vás, jakým způsobem je využijete. Se získanou částkou totiž můžete nakládat podle potřeby a vedle částečného splacení úvěru ji klidně použít k osobním účelům.

Úvěr na fotovoltaickou elektrárnu jako výhodná investice

Protože má fotovoltaická elektrárna dlouhou životnost a nízkou poruchovost (na výkon fotovoltaických panelů poskytujeme záruku až 30 let, na baterie 10 let), čeká vás mnoho dalších společných let, kdy vám bude fotovoltaika vyrábět elektřinu zcela zdarma. 

Z dlouhodobého hlediska tak pořízení ekologického energetického zařízení přináší výnosnost 20–25 % a jeví se tak jako ještě mnohem lukrativnější investice, než jsou akcie, reality nebo kryptoměny. (Přečtěte si podrobnou analýzu v příspěvku Jak ušetřit za elektřinu? Investujte do fotovoltaiky!)

Ještě výhodnější financování úvěrem s dotací

Nově nabízí stavební spořitelny zvýhodněné úvěry pro ty, kdo se rozhodnou pro financování kombinované s dotací.

  • Až o polovinu nižší splátky. I když se rozhodnete pro kompletní úvěr, výše splátek se počítá, jako kdybyste úvěr již částečně umořili dotací (kterou však reálně dostanete až později).
  • Prostředky získáte hned po akceptaci dotace. Tedy po vyjádření SFŽP, že máte na dotaci nárok a požadovaná podpora je pro vás skutečně rezervována.
  • Vyplacenou dotaci následně můžete využít k mimořádné splátce úvěru. Mimořádná splátka je zdarma.

Úvěr od Buřinky pro budoucnost – reprezentativní příklad

Úvěr od Buřinky ve výši 237 000 Kč se splatností 20 let a roční úrokovou sazbou 5,79 % se skládá z překlenovacího úvěru poskytnutého s úrokovou sazbou 5,79 % p. a. (pevná sazba) na 2 roky do přidělení úvěru ze stavebního spoření. Splácet budete měsíčně 1 700 Kč po dobu 24 měsíců. Za zpracování úvěru zaplatíte jednorázově 2 370 Kč, za vedení úvěru 0 Kč. Na překlenovací úvěr navazuje úvěr ze stavebního spoření ve výši 226 405 Kč poskytnutý na dobu 18 let, který je použit k úplnému doplacení překlenovacího úvěru. Úroková sazba je 5,79 % p. a. s fixací po dobu prvního roku a následně vždy na 3 roky. Splácet budete měsíčně 1 700 Kč po dobu 18 let. Cena za zpracování a vedení úvěru je 0 Kč. Cena za vyhotovení a odeslání pravidelného ročního výpisu z úvěrového účtu a potvrzení o výši úroků z poskytnutého úvěru pro daňové účely je 0 Kč v případě, je-li sjednáno zasílání elektronicky e-mailem nebo do internetového bankovnictví George a 50 Kč v případě zaslání poštou. Celková částka splatná spotřebitelem za Úvěr od Buřinky je 408 325,84 Kč. RPSN činí 6,15 %. Uvedené údaje platí za předpokladu čerpání celého úvěru v den jeho poskytnutí se splácením od následujícího měsíce vždy k 25. dni. Upozorňujeme, že úvěrová kalkulačka má pouze informativní charakter. Nejedná se o návrh na uzavření smlouvy ani o žádný jiný dokument či jiné právní jednání, které by vedly k naší povinnosti uzavřít s vámi smlouvu o úvěru nebo jakoukoliv jinou smlouvu o bankovních službách. Dále upozorňujeme, že veškeré zobrazené výpočty a údaje, včetně případného údaje o úrokové sazbě či výši splátky úvěru, jsou pouze orientační. Konečné parametry úvěru se mohou lišit v závislosti na vaší bonitě a výsledcích posouzení vaší schopnosti splácet úvěr a budou uvedeny ve smlouvě o úvěru.


Jasná čísla a řešení přímo pro vás

Chcete zjistit, jak výhodné bude pro vás pořízení fotovoltaické elektrárny? Jaké budou celkové náklady, návratnost a přehled měsíčních úspor s ohledem na cenu elektřiny? To vše vám ihned a zdarma spočítá naše online kalkulačka.

Máte zájem o financování fotovoltaiky úvěremKontaktujte naše Woltair experty, kteří vás propojí se specialisty z České spořitelny, s nimiž vše snadno vyřídíte.

Separátor

Mohu na zařízení, které financuji úvěrem, čerpat dotaci, nebo se to vylučuje?

Ano, můžete. Úvěr nemá na získání dotace žádný vliv.

Mohu úvěrem financovat zařízení, které budu mít na chatě?

Ano, takto lze financovat i zařízení pro rekreační objekt.

Vztahuje se půjčka jen na cenu samotného zařízení, nebo se dá použít i na montážní práce a dopravu?

Úvěrem lze pokrýt veškeré náklady související s instalací a dopravou, včetně následných komponentů.

Musím kvůli sjednání půjčky na pobočku České spořitelny?

Nemusíte. Vše zařídíte online nebo po telefonu.

Jak dlouhá je doba splácení?

Splátky si můžete rozložit až na 20 let.

Musím být klientem České spořitelny, abych mohl získat půjčku?

Ano. Pokud klientem dosud nejste, stanete se jím při podpisu úvěrové smlouvy.

Je potřeba ručit nemovitostí?

Ne, úvěr můžete získat bez zajištění nemovitostí.