Separátor

Dotace na nabíjecí stanice

Získejte od státu dotaci na nabíjecí stanici ve výši až 30 000 Kč. Ověříme s vámi nárok na dotaci, vyřídíme celé administrativní kolečko a provedeme montáž.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním mých osobních údajů společností Woltair s.r.o., dle těchto zásad.

Dotace na nabíjecí stanice 2022

Eva Lázoková

Eva Lázoková

Autor

14. březen 2022

Nabíjecí stanice pro elektromobil

Dotaci na nabíjecí stanici můžete obdržet z programu Nová zelená úsporám, z podoblasti D.4 – Elektromobilita. Dá se využít na pořízení a instalaci nabíjecí stanice pro elektromobily včetně zařízení nezbytných pro její provoz. Týká se vozidel kategorie M1 (vozidla, která mají maximálně 8 míst k přepravě osob, přičemž místo pro řidiče se nezapočítává; a víceúčelová vozidla).

Jaké jsou podmínky dotace?

 • Podporovány jsou až dva dobíjecí body (2 samostatné nabíjecí stanice nebo 1 doublebox pro nabíjení dvou vozů současně) na jeden rodinný dům.
 • Nabíjecí stanice musí být schopna zajistit řízení výkonu nabíjení tak, aby nedocházelo k překročení celkového sjednaného příkonu.
 • Nabíjecí stanice a příslušné parkovací stání musí být umístěny na pozemku, který patří k podporované stavbě domu a je ve vlastnictví žadatele, popř. se nacházet uvnitř tohoto domu (třeba v garáži).
 • Dotace se vztahuje i na pořízení nabíjecí stanice na rekreační objekt (chatu). Podmínkou však je, aby zde žadatel nebo jiná osoba měla veden trvalý pobyt minimálně 24 měsíců.
 • Nabíjecí stanice nesmí být určena pro veřejnost ani pro komerční provoz.
 • Dotaci nelze využít na náklady spojené se zřízením parkovacího místa pro automobil.

Jaká je výše podpory?

 • Dotaci dostanete do maximální výše 50 % celkových přímých realizačních výdajů (do nich patří pořízení a instalace nabíjecí stanice včetně jejího příslušenství, přívody el. energie vč. souvisejících prací, napojení do rozvaděče, případně nadřazený řídicí systém, je-li instalováno více nabíjecích stanic).
 • Maximálně lze získat 30 000 Kč na jeden dobíjecí bod (pokud si tedy necháte nainstalovat 2 nabíjecí stanice, můžete dostat 2× až 30 000 Kč).
 • Navíc můžete obdržet až dva bonusy a pokrýt tak dokonce 60 % realizačních výdajů:
  • Bonus 10 % pro strukturálně postižené kraje (nemovitost, do níž si nabíjecí stanice pořizujete, se nachází v Moravskoslezském, Ústeckém nebo Karlovarském kraji).
  • Kombinační bonus při podání žádosti v rámci více opatření (10 000 Kč za jednu kombinaci) – například pořízení nabíjecí stanice spolu s fotovoltaickou elektrárnou. Podmínkou je celková výše podpory v související podoblasti nad 20 000 Kč. V tomto konkrétním případě tak můžete získat až 260 000 Kč (200 tis. Kč na fotovoltaiku a až 2× 30 tis. Kč na dobíjecí body) a k tomu výše uvedený kombinační bonus 10 000 Kč plus 5 000 Kč na projekt.

Jak vyřídit žádost

Pokud budete mít zájem o kombinaci nabíjecí stanice s fotovoltaikou, žádost vyřídíme za vás. Zažádat si můžete také sami přímo na stránkách dotačního programu Nová zelená úsporám.

Máte-li jakékoliv dotazy, obraťte se na Woltair experty, kteří vám ochotně poradí a najdou pro vás optimální řešení.

Separátor

Často kladené otázky

Pokud nenajdete odpověď na váš dotaz zde, kontaktujte nás prosím.

Separátor

Mohlo by vás zajímat