Separátor

Dotace na nabíjecí stanice

Získejte od státu dotaci na nabíjecí stanici ve výši až 26 500 Kč. Ověříme s vámi nárok na dotaci, vyřídíme celé administrativní kolečko a provedeme montáž.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním mých osobních údajů společností Woltair s.r.o., <a class=text-primary-500 href=/dokumenty/zasady-ochrany-osobnich-udaju>dle těchto zásad</a>.

Dotace na nabíjecí stanice

Dotace na nabíjecí stanice

Dotaci na nabíjecí stanici můžete obdržet z programu Nová zelená úsporám, z podoblasti D.4 – Elektromobilita. Dá se využít na pořízení a instalaci nabíjecí stanice pro elektromobily včetně zařízení nezbytných pro její provoz. Týká se vozidel kategorie M1 (vozidla, která mají maximálně 8 míst k přepravě osob, přičemž místo pro řidiče se nezapočítává; a víceúčelová vozidla).

Jaké jsou podmínky dotace pro rok 2023?

 • Podporován je nově jeden dobíjecí bod na jeden rodinný dům.
 • Nabíjecí stanice musí být schopna zajistit řízení výkonu nabíjení tak, aby nedocházelo k překročení celkového sjednaného příkonu.
 • Nabíjecí stanice a příslušné parkovací stání musí být umístěny na pozemku, který patří k podporované stavbě domu a je ve vlastnictví žadatele, popř. se nacházet uvnitř tohoto domu (třeba v garáži).
 • Dotace se vztahuje i na pořízení nabíjecí stanice na rekreační objekt (chatu). Podmínkou však je, aby zde žadatel nebo jiná osoba měla veden trvalý pobyt minimálně 24 měsíců.
 • Nabíjecí stanice nesmí být určena pro veřejnost ani pro komerční provoz.
 • Dotaci nelze využít na náklady spojené se zřízením parkovacího místa pro automobil.

Jaká je výše podpory?

 • Dotaci dostanete do maximální výše 50 % celkových přímých realizačních výdajů (do nich patří pořízení a instalace nabíjecí stanice včetně jejího příslušenství, přívody el. energie vč. souvisejících prací, napojení do rozvaděče, případně nadřazený řídicí systém, je-li instalováno více nabíjecích stanic).
 • Maximálně lze získat 15 000 Kč na jeden dobíjecí bod.
 • Navíc můžete obdržet až dva bonusy a pokrýt tak dokonce 60 % realizačních výdajů:
  • Bonus 10 % pro strukturálně postižené kraje (nemovitost, do níž si nabíjecí stanici pořizujete, se nachází v Moravskoslezském, Ústeckém nebo Karlovarském kraji).
  • Kombinační bonus při podání žádosti v rámci více opatření (10 000 Kč za jednu kombinaci) – například pořízení nabíjecí stanice spolu s fotovoltaickou elektrárnou. Podmínkou je celková výše podpory v související podoblasti nad 20 000 Kč. V tomto konkrétním případě tak můžete získat až 192 500 Kč (až 176 tis. Kč na fotovoltaiku + 16 500 Kč na dobíjecí bod) a k tomu výše uvedený kombinační bonus 10 000 Kč.

Jak vyřídit žádost

Pokud budete mít zájem o kombinaci nabíjecí stanice s fotovoltaikou, žádost vyřídíme za vás. Zažádat si můžete také sami přímo na stránkách dotačního programu Nová zelená úsporám.

Máte-li jakékoliv dotazy, obraťte se na Woltair experty, kteří vám ochotně poradí a najdou pro vás optimální řešení.

Separátor

Často kladené otázky

Pokud nenajdete odpověď na váš dotaz zde, kontaktujte nás prosím.