Aiko Black Hole: Nejúčinnější solární panely na trhu

Solární panely Aiko

Pořiďte si luxusní celočerné solární panely Aiko Black Hole s nejvyšší účinností na trhu

  • Ověřená účinnost 23,8 % s certifikací TÜV
  • Elegantní vzhled
  • Zachytí 100 % dopadajícího světla
  • Vysoká výroba energie i při zastínění
  • O 40 % nižší riziko hot spotů
  • Vysoká účinnost i při vysokých teplotách
  • I po 30 letech výkon 88,85 %

Získejte nezávaznou kalkulaci na míru

Technologie ABC pro zachycení 100 % dopadajícího světla

Panely Aiko disponují technologií ABC (All-Black Contant), což znamená, že dokáží zachytit 100 % světla, které na ně dopadá. To je rozdíl oproti běžným monokrystalickým panelům s PERC technologií, které mají na přední straně kovovou mřížku, jenž zajišťuje propojení mezi jednotlivými solárními články. Sluneční paprsky, které dopadají právě na tuto mřížku, tak nemohou být přeměněny na elektrickou energii.  To ale u celočerných panelů nenastává – mají solární články propojeny ze zadní strany panelu a k dispozici pro pohlcování světla tak celou přední stranu. Výsledkem je nejen výrazně vyšší účinnost, ale také atraktivnější vzhled.

Vysoký výkon i při zhoršených podmínkách po dlouhá léta

Panely Aiko Black Hole jsou zkonstruované tak, aby dosahovaly vysoké výroby i při zastínění. Zároveň mají ze všech dostupných typů panelů nejnižší ztráty při vysokých teplotách (ty totiž fotovoltaice obecně nesvědčí a při teplotách nad 25 °C ztrácí účinnost zhruba o 3 % na každých 10 °C; u Aiko panelů je však tento pokles pouhých 2,6 %).  

Aiko panely si navíc svou vysokou účinnost drží po dlouhá léta; po prvním roce je pokles účinnosti o méně než 1 % (a v následujících letech každý rok o méně než 0,35 %), což je jejich další světové prvenství. I po 30 letech si panely udržují výkon 88,85 %, zatímco běžné PERC panely budou v té době dosahovat výkonu „jen“ 84 %.

Vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům i riziku hot spotů

Tzv. hot spoty (horké body) představují nežádoucí lokální zvýšení teploty na panelu, které může vzniknout v důsledku nerovnoměrného rozložení světla (např. vlivem zastínění či zanesení panelů) nebo mikrotrhlin vzniklých např. neopatrnou manipulací. 

Když některé z fotovoltaických článků v panelu přijímají méně slunečního záření než ostatní, může docházet k jejich neúměrnému přetížení. Tato nerovnováha v přenosu energie může způsobit zvýšený odpor a následně tepelné ztráty, což vede k vytvoření hot spotu. Tato lokální zvýšená teplota může mít za následek snížení účinnosti solárního panelu a může dokonce způsobit jeho trvalé poškození či selháníAiko panely jsou však proti riziku výskytu hot spotů chráněné – snižují riziko jejich výskytu o 40%.

Technické údaje o Aiko panelech

 

Zajímá vás, na kolik by vyšlo řešení se solárními panely Aiko přímo pro váš dům? Vyplňte na pár kliknutí naši online kalkulačku cen fotovoltaiky nebo nás kontaktujte telefonicky či mailem. Rádi vám poradíme a navrhneme vám nejlepší řešení na míru.

Získejte nezávaznou kalkulaci na míru