Separátor

Dotace na energetická zařízení

Získejte z NZÚ garantovanou dotaci až 110 000 Kč na nové vytápění nebo až 220 000 Kč na pořízení fotovoltaiky. Ověříme za vás nárok na dotaci, vyřídíme žádost a provedeme montáž.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním mých osobních údajů společností Woltair s.r.o., dle těchto zásad.

Dotace na tepelná čerpadla

Dotace na fotovoltaiku

Dotace na nabíjecí stanice

Jak získat dotace na střešní elektrárnu či ekologické vytápění

Jak získat dotace na střešní elektrárnu či ekologické vytápění

Toužíte po nezávislém – soběstačném životě, ve kterém budete šetřit za vytápění domu a za dodávku elektřiny? Pokud uvažujete o pořízení tepelného čerpadla, fotovoltaických panelů (nebo jejich kombinace) či nabíjecí stanice pro elektromobil, zvažte k tomu možnost státní dotace, která vám pořízení značně usnadní. 

Dotačních programů existuje více. Pokud se rozhodnete pro Nová zelená úsporám, Woltair za vás oběhne celé dotační kolečko a vy budete šetřit svůj čas na rodinu, zájmy a důležitější věci, než je papírování. Zároveň vám garantujeme, že dotaci skutečně obdržíte.

Podívejte se na možnosti:

V současné době můžete využít tyto dotační programy:

Nová zelená úsporám 

Od 26. 9. 2023 běží opět příjem žádostí z programu Nová zelená úsporám, a to za upravených podmínek. I nadále můžete získat ze SFŽP podporu na výměnu starého neekologického vytápění, pořízení vlastní fotovoltaiky nebo nabíjecí stanice.

Hlavní změny NZÚ od září 2023:

  • Startují dotace na výměnu starého plynového topení za tepelné čerpadlo.
  • Na tepelné čerpadlo země-voda s plošným kolektorem nově získáte až 140 000 Kč.
  • Není nutné dodávat daňové doklady (pouze si je uschovat pro případnou kontrolu).
  • Při přechodu z vytápění plynem nebo elektrokotlem může být novým zdrojem pouze tepelné čerpadlo. Dům zároveň musí mít energetickou třídu minimálně D.
  • Sníží se dotace na nabíjecí stanici z 30 000 Kč na 15 000 Kč.

Více informací najdete na stránce věnované přímo dotaci Nová zelená úsporám.

Nová zelená úsporám Light

Nízkopříjmové domácnosti mohou z programu Nová zelená úsporám Light čerpat až 150 000 Kč na stavební úpravy, které přinesou úspory za energie (především na zateplení a výměny oken a vstupních dveří). A také až 90 000 Kč na termický nebo fotovoltaický ohřev vody

Velkou výhodou je, že dotace z tohoto programu lze čerpat předem (tedy formou zálohy) – úsporné ekologické technologie si tak mohou dovolit i ti, kteří nemají dostatečné úspory.

ČeP – Čistá energie Praha

Program Čistá energie Praha se vypisuje každý rok na jaře a týká se vlastníků nemovitostí v Praze. Podpoří vás při investování do lepšího a ekologičtějšího vytápění.

Podporovaný projekt musí být uveden do provozu mezi 1. 9. 2021 a 30. 9. 2023.

Žádosti můžete podávat až do 30. 9. 2023 do 23:59.

Navštivte stránku, která se věnují přímo této dotaci – Čistá energie Praha.

Kotlíkové dotace

Příjem žádostí byl spuštěn během léta 2023 a běží až do konce srpna 2024. Kotlíkovou dotaci můžete využít na výměnu starého kotle na tuhá paliva s ručním přikládáním za tepelné čerpadlo. Od jara 2022 byla maximální částka navýšena až na 180 000 Kč.

Zjistěte podrobnější informace o kotlíkových dotacích na tepelné čerpadlo na stránce, která se jim přímo věnuje.

Pozor, časové okno pro příjem žádostí je omezené a může se lišit v jednotlivých krajích. Termíny a detailní podmínky najdete na stránkách vašeho krajského úřadu.

S jakýmkoliv dotazem můžete kontaktovat Woltair experty, kteří pomohli již několika tisícům lidí k životu, jaký si vysnili.

Separátor

Často kladené otázky

Pokud nenajdete odpověď na váš dotaz zde, kontaktujte nás prosím.

Separátor

Mohlo by vás zajímat