Nabíjecí stanice pro rychlé a bezpečné nabíjení elektromobilu

Venku, nebo uvnitř? Nabíjejte auto pomocí nejmodernější technologie. Používejte nabíjecí stanice, které vám oproti běžné zásuvce zrychlí nabíjení až 10násobně. Vlastní nabíjecí stanici můžete získat již od 19 000 Kč k fotovoltaice od Woltair.

Rychlost

Rychlost

Až 10× rychlejší nabíjení elektromobilu oproti běžné elektrické zásuvce. Plné dobití během pár hodin.

Křeslo

Komfort

Vhodné pro jakýkoliv elektromobil díky zásuvce, kabelům typu 2 a typu 1 nebo také možnosti krouceného kabelu. Na zeď nebo na kotvený profil.

Obrazovka

Bezpečnost

Začátek nabíjení po identifikaci RfID kartou a ochrana proti přetížení elektrického rozvodu.

Nástroje

Efektivita

Nejrychlejší, nejpohodlnější a nejbezpečnější cesta k nabíjení vašeho elektromobilu u vás doma. S výkonem až 22 kW.

IONT tech e:car

Výkonná nabíjecí stanice pro nabíjení elektromobilu s výkonem až 22 kW. Montáž je vhodná do garáží na zeď nebo na kotvený profil do země. Možnost barevného provedení na přání.
Dotace až 26 500 Kč

Nabíjecí stanice s fotovoltaikou od Woltair

  1. Návrh řešení na míru

    Ověříme možnosti připojitelnosti v místě montáže a připravíme návrh technického řešení s cenovou nabídkou.
  2. Dotace a financování

    Zajistíme vše potřebné pro vyřízení dotace a zároveň představíme možnosti financování našich partnerů.
  3. Příprava a instalace

    Upravíme rozvodnou soustavu, podáme žádosti na distributora a namontujeme nabíjecí stanici včetně revize.
  4. Servis a revize

    Naplánujeme pravidelný servis elektroinstalace včetně revize přípojky pro novou nabíjecí stanici.

Vše o nabíjecích stanicích pro elektromobily

Vše o nabíjecích stanicích pro elektromobily

Elektromobilita je již splněným snem mnoha českých řidičů, kteří vyměnili svůj starý vůz za nový elektromobil. Ti, kteří vlastní nemovitost, mají tu výhodu, že mohou využívat nejjednodušší způsob nabíjení svého elektroauta pomocí nabíjecí stanice. Ta je v mnoha ohledech výhodnější než klasické nabíjení ze zásuvky.

Elektromobily a domácí nabíjecí stanice

Jako vlastník automobilu s elektropohonem nemusíte být závislý na veřejných nabíjecích stanicích, které naleznete na parkovištích, u obchodních center a na čerpacích stanicích. Nabíjet můžete z pohodlí vašeho domova, tedy začít nabíjet večer a ráno komfortně vyjet – bez čekání a bez zbytečného výjezdu s pomocí wallboxu, tedy nástěnné nabíjecí stanice. To je zařízení fungující na střídavý proud do 22 kW/32 A v pořizovací ceně od 25 000 Kč do 60 000 Kč.

Domácí nabíjení jako nejpohodlnější řešení

Nabíjení elektro automobilu bude především šetřit váš čas. Statistický úřad v Anglii provedl průzkum, ve kterém spočítal, že auto využíváme pouze 6 hodin za týden. Proč kvůli tomu jezdit na čerpací stanici, čekat, než na vás přijde řada, a ztratit tak na čerpacích stanicích dohromady více času, než auto vůbec využijete? 

Čas je něco, co hraje při elektromobilitě zásadní roli, stejně jako úspora financí. Obecně platí, že provoz elektromobilu stojí ročně ½ toho, co provoz auta stejné velikosti poháněné benzínem.

Levnější elektřina na celou domácnost

S ekologickým pohonem si domů pustíte levnější elektřinu. Vlastníci elektrického automobilu mají nárok na používání distribuční sazby D27d. S ní můžete mezi 18. a 8. hodinou čerpat po dobu 8 hodin zvýhodněný nízký tarif, se kterým se můžete dostat na cenu 2,50 Kč/kWh v závislosti na dodavateli elektřiny. 

Na kolik vyjde jízda elektromobilem, pokud budete mít nízkou sazbu elektřiny?

Příklad spotřeby elektroauta s ohledem na nižší sazbu za elektřinu může být cca 50 haléřů za kilometr. K takové částce se nepřiblíží ani auta na zemní plyn, která jezdí za necelou 1 Kč/km. 

Nechcete čekat, až dodavatelé elektřinu zase zdraží? Zkuste elektřinu vyrábět pomocí sluníčka, panelů a střechy.

Pomocí kombinace fotovoltaiky a nabíjecí stanice získáte ideální dlouhodobé řešení, jak levně a šetrně nabíjet svůj automobil. Dá se přeneseně říci, že vám zítřejší cestu k babičce zaplatí dnešní polední sluníčko společně s panely na střeše.

Wallbox pro váš elektromobil.

Bezpečně a daleko rychleji než s klasickou zásuvkou

Své auto můžete samozřejmě nabíjet pomocí přenosných nabíječek zapojených do zásuvek, avšak nabíjení pomocí nabíjecí stanice bude hrát důležitou roli, pokud je pro vás prioritní:

Bezpečnost nabíjení – Standardní zásuvky  o výkonu (2,3–3,7 kW) nejsou zbudovány k tomu, aby se jimi dlouhodobě nabíjela elektroauta. Oproti tomu nabíjecí stanice je sestavena tak, aby vyhovovala podmínkám včetně potřebné ochrany, jakou je kontrola PE a N vodičů, kontrola přepětí a podpětí, odpojení vozidla při detekci úniku stejnosměrného proudu (DC leakage detection), správný průřez vodičů a mnoho dalšího.

O mnoho rychlejší nabíjení – To, jak rychle se bude vaše auto nabíjet doma, ovlivní velikost jeho baterií a výkon palubní nabíječky. S dodávanou nabíječkou většinou nabijete elektroauto ze zásuvky 3,7 kW a baterií o využitelné kapacitě 50 kW přibližně za 12 hodin. V dnešní době se nejběžněji setkáte s tím, že s nabíjecí stanicí budete nabíjet až 10× rychleji.

Využijte různorodost funkcí nabíjecí stanice

U své domácí nabíjecí stanice můžete používat mnoho různých funkcí. Můžete například přizpůsobovat dobíjení podle vytíženosti domácí sítě (používat připojení přes chytrý elektroměr), přizpůsobit čas dobíjení podle doby nízkého tarifu elektřiny, používat klíček nebo RFID kartu pro omezení přístupu, odečítat spotřebu energie pro daňové účely, využívat mobilní aplikaci, spoléhat na již zmiňovanou detekci úniku stejnosměrného proudu nebo třeba zajistit čerpání energie z fotovoltaické elektrárny.

Propojte nabíjecí stanici s fotovoltaikou

Propojení nabíjecí stanice s fotovoltaickou elektrárnou dává velký smysl každému, kdo myslí na životní prostředí a chce šetřit peníze. Nyní můžete svůj elektromobil nabíjet levně a ekologicky – bez zbytečného vytváření CO2. Vaše elektroauto nebo plug in hybrid může během dneška jezdit na pohon získaný ze včerejšího poledního sluníčka.

Jaký zvolit výkon nabíjecí stanice

Rychlost nabíjení je hybnou silou všeho. Není ale nutné kvůli tomu ihned pořizovat rychlonabíječku. Ta potřebuje jistič 2× až 3× silnější než běžný rodinný dům, což se velmi prodraží. Existují ale nabíjecí stanice, které jsou napevno zpomalené, a nedokáží využít maximálního výkonu nabíjení dnešních moderních elektromobilů. Takové nabíjecí stanice nejčastěji nepřekročí 11 kW (v současné době je možné zakoupit nabíjecí stanici až o 22 kW). Tato rychlost umožňuje bezpečně nabít běžný elektromobil za necelou noc, přičemž všechny naše nabíječky toto umožňují.

Kam nabíjecí stanici umístit

Svoji „vlastní čerpací stanici“ můžete umístit hned na dvě místa: 

  • Na zeď,
  • na sloupek.

V obou případech záleží na vašich možnostech a preferencích. Nabíjecí stanice může stát venku i v garáži, z důvodu praktičnosti větší počet zákazníků volí právě garáž. Vždy je lepší zvolit takové místo, kde bude možné autu poskytnout alespoň přístřešek. S venkovní instalací nabíjecí stanice vždy musíme počítat s tím, že bude muset odolávat mrazu, sněhu i dešti, což s sebou ponese riziko nižší životnosti. 

Umístění dobíjecí stanice pro elektromobily.

Co je dobré znát ke správnému umístění nabíjecí stanice

Stavíte dům? Rozumná investice do budoucna bude připravit ideální místo na nabíjení vašeho auta už nyní: 

  • Nabíjecí stanici je dobré umístit do 22 metrů od rozvaděče, vzdálenost však nijak omezená není. Platí, že čím delší vzdálenost od rozvaděče, tím větší energetické ztráty, a tedy silnější průřez přívodními kabely.
  • Kabel od nástěnné nabíječky je dlouhý 5 metrů. Na požádání i více, záleží na vás a na vašich požadavcích. 
  • Jako komfortní řešení doporučujeme kroucený nabíjecí kabel. Ten se při běžném použití vůbec nedotýká země a zůstane dlouho čistý, díky čemuž neušpiníte sebe, elektromobil ani stěnu, na které nabíjecí stanice visí.
  • Nabíjecí stanice se umísťuje do výšky přibližně 150 cm, aby byla snadno dostupná.
  • Důležitou roli hraje připojení, které by mělo mít třífázový proud.
  • Obvod musí zvládnout připojení spotřebiče o 22 kW (dnes stačí 11 kW, ale dvojnásobnou spotřebou se připravíte na budoucnost).
  • Čím více kW, tím tlustší kabely a nutnost osazeného jističe.
  • Hodnota hlavního jističe musí být vyšší než jištění nabíjecí stanice.
  • Dobíjení si můžete výrazně zjednodušit, pokud si vyberete nabíjecí stanici s integrovaným kabelem. Oproti tomu venkovní instalace nabíjecí stanice vyžaduje spíše variantu se zásuvkou (nižší míra opotřebení, vandalismus). 

2 druhy nabíjení vozidla

  1. Střídavým proudem (AC) – využívá se nabíječ integrovaný ve voze. To, jak se bude baterie rychle nabíjet, závisí na výkonu nabíječe a maximálním příkonu, kterým disponuje nabíjecí stanice. Rozlišujeme různé druhy palubních nabíječů kdy mohou být jednofázové, dvoufázové nebo třífázové. 
  2. Stejnosměrným proudem (DC) (nebo také rychlý, superrychlý) – přímé propojení nabíjecí stanice s baterií elektroauta. Rychlost nabíjení udává výkon nabíjecí stanice. 

„Rychlonabíječky“ jako ideální řešení pro firmy

Setkáváme se s častým modelem, kdy se firmy vybavují takovým způsobem, aby pomocí rychlonabíjení bleskurychle nabíjeli elektromobil všichni její zaměstnanci.

Špičkové české nabíjecí stanice od Woltair

Hledáte špičkové zpracování, spolehlivost a originálním design? Naše domácí nabíjecí stanice se od A do Z vyrábí v České republice. 

Vybírat můžete z kompletní škály nabíjecích stanic se všemi typy dobíjení – od pomalých, středně rychlých střídavých (AC) nabíjecích stanic (s příkonem od 3,7 kW do 2×22 kW) po rychlé a superrychlé (DC) o výkonu 25–150 kW. Samozřejmostí je několikeré provedení: 

  1. samostatně stojící stojan,
  2. nástěnná stanice (wallbox), 
  3. nabíjecí stanice na sloupku (nebo na jehlovém stojanu),
  4. přenosná stanice typu kabel do běžné zásuvky.
Cena domácí nabíjecí stanice pro elektromobily.

Cena nabíjecí stanice

Cena naší nabíjecí stanice se pohybuje od 25 000 Kč do 60 000 Kč.

Dotace na nabíjecí stanice

Podle nových podmínek můžete na dobíjecí bod čerpat dotaci až 15 000 Kč z programu Nová zelená úsporám.

Kdy se nabíjecí stanice nehodí

Než si pořídíte nabíjecí stanici, je žádoucí odborně zkontrolovat stav elektroinstalace, což platí zejména u starších domů. Někdy stav neodpovídá tomu, aby se nabíjecí stanice mohla nainstalovat.

Woltair experti posoudí vaše požadavky a podmínky vašeho domu a nejprve zařídí:

  • Výběr nejlepší nabíjecí stanice pro vás,
  • technické poradenství,
  • kontrolu elektroinstalace,
  • fotodokumentaci,
  • měření,
  • návrh řešení vám na míru,
  • individuální kalkulaci nákladů.

Pokud se vám nabídka zalíbí:

  • Upravíme elektroinstalaci pro nabíjení vašeho elektromobilu dle aktuálních standardů pro maximální bezpečí,
  • provedeme instalaci nabíjecí stanice,
  • nabíjecí stanici uvedeme do provozu,
  • doručíme potřebné dokumenty Ministerstvu průmyslu a obchodu,
  • vypracuje revizní zprávu.

Woltair experti za vás zařídí veškeré papírování spojené s instalací nového zařízení. 

Separátor

Často kladené otázky

Pokud nenajdete odpověď na váš dotaz zde, kontaktujte nás prosím.