ZískejtesWoltairdotacizprogramuNovázelenáúsporám

Získejte s Woltair dotaci z programu Nová zelená úsporám

Při pořizování tepelného čerpadla nebo fotovoltaiky hraje důležitou roli rozpočet. A vzhledem k tomu, o jak důležitou investici se jedná, je pro řadu zákazníků zásadní možnost snížit pořizovací náklady díky podpoře od státu v podobě dotace. Možností existuje více, ale přesto, že některé z nich vypadají na první pohled velice lákavě, ne u všech je jistota získání požadované částky v přijatelném časovém horizontu, a i proces podávání žádosti není u všech stejně snadný.

Nová zelená úsporám má u nás zelenou

Součástí nabídky našich služeb je i vyřizování žádostí o dotace pro zákazníky, kteří si od nás nechají nainstalovat tepelné čerpadlo nebo fotovoltaickou elektrárnu (případně i v kombinaci s nabíjecí stanicí pro elektromobil), a právě z výše uvedených důvodů jsme se rozhodli zaměřit se výhradně na dotační program Nová zelená úsporám.

Je pro nás totiž velice důležité, aby se na nás mohli naši zákazníci spolehnout, a to jak z hlediska energetických zařízení, která montujeme, tak právě i v oblasti dotací na jejich pořízení, jež pomáhají pokrýt značnou část vstupních nákladů. (Přečtěte si více o tom, jak takové žádání o dotaci s Woltair vypadá.)

Proto jsme s platností od května 2022 ukončili vyřizování dotací z ostatních programů. Kotlíkové dotace sice nabízejí vyšší podporu, ale vztahují se jen na výměnu neekologického zdroje vytápění, a jsou určeny pouze pro nízkopříjmové domácnosti. Program Čistá energie Praha je zase omezen na lokalitu hlavního města a podávání žádostí je možné vždy jen ve velmi krátkém časovém okně. 

Proč právě Nová zelená úsporám

Program Nová zelená úsporám doporučujeme našim zákazníkům hned z několika důvodů. Pro porovnání uvádíme podmínky Kotlíkových dotací, které sice nabízejí vyšší podporu, avšak ne pro každého a za daleko složitějších podmínek.

 

Nová zelená úsporám

Kotlíkové dotace

Max. výše podpory

100 000 Kč

180 000 Kč

Max. pokrytí nákladů

50 %

95 %

Časové okno pro podání žádosti

kdykoli do 30. 6. 2025

vypisuje se v jednotlivých kolech, momentálně lze podávat žádosti do 1. 9. 2022

Doba vyřízení žádosti cca

2–3 měsíce

až 1,5 roku

Účel dotace

nový zdroj vytápění, FVE, nabíjecí stanice, rekonstrukce domu atd.

výměna neekologického zdroje vytápění

Určeno pro

kohokoliv (majitel dané nemovitosti)

nízkopříjmové domácnosti

Nutnost dokládat příjmy

ne

ano, pokud se nejedná o domácnost složenou výhradně z důchodců či pobírající příspěvek či doplatek na bydlení

Způsob podání

elektronicky, vše najednou

část materiálů nutno dodat v listinné podobě; schvalování a zasílání dokladů probíhá v několika fázích

Garance vyřízení žádosti

ano

ne

Možnost podání žádosti dotačním expertem Woltair

ano

ne

Volba je vaše, my vás podpoříme

Ve Woltair jsme se rozhodli vyřizovat žádosti výhradně v programu Nová zelená úsporám. To však neznamená, že byste jiné dotační programy nemohli využít přímo vy. Pokud se rozhodnete čerpat z nich prostředky na pořízení tepelného čerpadla nebo fotovoltaické elektrárny od Woltair, poskytneme vám standardní dokumenty prokazující naši montážní činnost včetně dodávky technologií, abyste měli potřebné podklady pro vaši individuální žádost.

Nejste si jistí, zda na dotaci budete mít nárok? Ověřte si to pomocí webového formuláře na našich stránkách. Nebo kontaktujte přímo naše Woltair expertyrádi vám poradí a pomohou s optimální volbou energetického zařízení pro vaši domácnost a také s jeho vhodným financováním. V neposlední řadě si přečtěte další články na téma dotace nebo se podívejte na nejnovější dotazy na téma dotace.

Hledáte řešení na míru vašemu domu a spotřebě?

Separátor

Další články na téma dotace