ZískejtesWoltairdotacizprogramuNovázelenáúsporám2023

Získejte s Woltair dotaci z programu Nová zelená úsporám 2023

Při pořizování tepelného čerpadla nebo fotovoltaiky hraje důležitou roli rozpočet. A vzhledem k tomu, o jak důležitou investici se jedná, je pro řadu zákazníků zásadní možnost snížit pořizovací náklady díky podpoře od státu v podobě dotace. Možností existuje více, ale přesto, že některé z nich vypadají na první pohled velice lákavě, ne u všech je jistota získání požadované částky v přijatelném časovém horizontu, a i proces podávání žádosti není u všech stejně snadný.

Při pořizování tepelného čerpadla nebo fotovoltaiky hraje důležitou roli rozpočet. A vzhledem k tomu, o jak důležitou investici se jedná, je pro řadu zákazníků zásadní možnost snížit pořizovací náklady díky podpoře od státu v podobě dotace. Možností existuje více, ale přesto, že některé z nich vypadají na první pohled velice lákavě, ne u všech je jistota získání požadované částky v přijatelném časovém horizontu, a i proces podávání žádosti není u všech stejně snadný.

Nová zelená úsporám 2023 má u nás zelenou

Součástí nabídky našich služeb je i vyřizování žádostí o dotace pro zákazníky, kteří si od nás nechají nainstalovat tepelné čerpadlo nebo fotovoltaickou elektrárnu (případně i v kombinaci s nabíjecí stanicí pro elektromobil), a právě z výše uvedených důvodů jsme se rozhodli zaměřit se výhradně na dotační program Nová zelená úsporám.

Je pro nás totiž velice důležité, aby se na nás mohli naši zákazníci spolehnout, a to jak z hlediska energetických zařízení, která montujeme, tak právě i v oblasti dotací na jejich pořízení, jež pomáhají pokrýt značnou část vstupních nákladů. (Přečtěte si více o tom, jak takové žádání o dotaci s Woltair vypadá.) Ostatní dotační programy jsou totiž buď příliš úzce zaměřené; u některých nelze garantovat rychlé získání dotační podpory nebo proces podávání žádosti neumožňuje, abychom vše za vás mohli elektronicky zařídit my, aniž byste nám museli zasílat některé podklady poštou či kurýrem.

Například Kotlíkové dotace sice nabízejí vyšší podporu, ale vztahují se jen na výměnu neekologického zdroje vytápění, a jsou určeny pouze pro nízkopříjmové domácnosti. Nová zelená úsporám Light 2023 je opět určena jen pro nízkopříjmové domácnosti a lze ji využít pouze na zateplení nebo na solární ohřev vody.  Program Čistá energie Praha je zase omezen na lokalitu hlavního města a podávání žádostí je možné vždy jen ve velmi krátkém časovém okně. 

Nová zelená úsporám 2023 – podmínky 

Proč právě Nová zelená úsporám? Tento program doporučujeme našim zákazníkům hned z několika důvodů. Pro porovnání uvádíme podmínky Kotlíkových dotací a programu Nová zelená úsporám pro důchodce 2023 (tj. Nová zelená úsporám Light 2023).

 Nová zelená úsporám 2023Kotlíkové dotace 2023Nová zelená úsporám Light 2023
Max. výše podpory100 000 Kč180 000 Kč150 000 Kč
Max. pokrytí nákladů50 %95 %100 %
Časové okno pro podání žádostido 30. 6. 2025do 31. 8. 2024do 31. 12. 2024
Doba vyřízení žádosti cca2–3 měsíceaž 1,5 rokuzpravidla do 3 týdnů od schválení
Účel dotacenový zdroj vytápění, FVE, nabíjecí stanice, rekonstrukce domu atd.výměna neekologického zdroje vytápěnízateplení domu, výměna oken a dveří, solární ohřev vody
Určeno prokohokoliv (majitel dané nemovitosti)nízkopříjmové domácnostinízkopříjmové domácnosti
Nutnost dokládat příjmyneano, pokud se nejedná o domácnost složenou výhradně z důchodců či pobírající příspěvek či doplatek na bydleníano, pokud se nejedná o domácnost složenou výhradně z důchodců či pobírající příspěvek či doplatek na bydlení
Způsob podáníelektronicky, vše najednoučást materiálů nutno dodat v listinné podobě; schvalování a zasílání dokladů probíhá v několika fázíchelektronicky, vše najednou
Garance vyřízení žádostianonene
Možnost podání žádosti dotačním expertem Woltairanonene

Víte, že…? Žádost o dotaci z programu Nová zelená úsporám Light 2023 za vás sice přímo nevyřídíme, ale máme připravené řešení pro fotovoltaický ohřev vody přímo na míru tomuto dotačnímu programu. Dotací, kterou můžete čerpat i předem, pokryjete přes 90 % pořizovacích nákladů (samozřejmě závisí na zvoleném řešení). Z vlastní kapsy tak zaplatíte pouhých 8 000 Kč, které si můžete rozdělit do 12 měsíčních bezúročných splátek.

Volba je vaše, my vás podpoříme

Ve Woltair jsme se rozhodli vyřizovat žádosti výhradně v programu Nová zelená úsporám. To však neznamená, že byste jiné dotační programy nemohli využít přímo vy. Pokud se rozhodnete čerpat z nich prostředky na pořízení tepelného čerpadla nebo fotovoltaické elektrárny od Woltair, poskytneme vám standardní dokumenty prokazující naši montážní činnost včetně dodávky technologií, abyste měli potřebné podklady pro vaši individuální žádost.

Nejste si jistí, zda na dotaci budete mít nárok? Ověřte si to pomocí webového formuláře na našich stránkách. Nebo kontaktujte přímo naše Woltair experty – rádi vám poradí a pomohou s optimální volbou energetického zařízení pro vaši domácnost a také s jeho výhodným financováním. V neposlední řadě si přečtěte další články na téma dotace nebo se podívejte na nejnovější dotazy na téma dotace.

Hledáte řešení na míru svému domu a spotřebě?

Separátor

Další články na téma dotace