Jaksenespálit:Vytápěnínebofotovoltaikanaklíč

Jak se nespálit: Vytápění nebo fotovoltaika na klíč

Pořízení nového zdroje vytápění nebo fotovoltaické elektrárny je velký krok, který vyžaduje i nemalou finanční investici. Takové energetické zařízení se stane součástí vašeho domu na dlouhá léta a mělo by vám dobře sloužit. Jak ho vybrat tak, abyste své volby v budoucnu nelitovali, a mohli naplno využívat všechny jeho výhody?

Jistota správné volby

Fotovoltaický systém nebo systém vytápění, to je komplexní řešení napevno integrované do vašeho domu. Jeho volba a navržení je tedy klíčové. Není to, jako když si koupíte například boty, které v případě, že vám nebudou dobře sedět, můžete jednoduše vyměnit za jiné.

Jak se tedy správně rozhodnout? Jakou variantu zvolit a od koho si ji nechat nainstalovat? Firem, které se v současné době věnují montážím tepelných čerpadel a fotovoltaiky, je celá řada. Dejte si však pozor na to, aby se jednalo o skutečné odborníky, a ne jen někoho, kdo se snaží za každou cenu prodat konkrétní výrobek bez ohledu na to, jestli vám bude skutečně dobře sloužit.

Džunglí značek a produktových řad se sami prodírat nemusíte

Nabídka na trhu je obrovská. Existuje spousta značek a spousta různých modelů a provedení. A každou chvíli vznikají další. Jak máte rozpoznat, které jsou kvalitní a které nikoliv? Jak poznáte, který typ bude pro vás ten pravý? Bez hlubších odborných znalostí a zkušeností v oboru těžko. Od toho tu jsou nezaujatí experti, aby vám poradili. Woltair takovou nestrannost zaručuje. Nejsme závislí na konkrétním výrobci, protože spolupracujeme s různými světovými značkami. Dokážeme tak najít nejlepší řešení a zajistit nejrychlejší dostupnost, pokud na dodání spěcháte.

Zaměření na místě je nutností

Nejvhodnější řešení nevyberete od stolu. Ani tak, že si objednáte to stejné, co mají sousedi nebo známí. Nutné je odborné zaměření na místě. Expert na vytápění nebo fotovoltaiku musí zjistit energetické nároky domácnosti, spočítat tepelnou ztrátu domu, vzít v úvahu místní klimatické podmínky a zjistit možnosti technického řešení. A samozřejmě také vaše osobní požadavky a preference. Jedině tak můžete získat provedení, která vám bude maximálně vyhovovat.

To vše vám můžeme ve Woltair nabídnout. Díky bezplatné osobní schůzce s naším Woltair expertem a detailnímu zaměření:

 • Budete mít jistotu, k vám energetické zařízení půjde nainstalovat a jeho provoz se vám doopravdy vyplatí.
 • Získáte objektivní posouzení bez tlaku na to, abyste si cokoliv pořizovali. Schůzka je nezávazná. Budeme rádi, když se rozhodnete právě pro Woltair, ale do ničeho vás nebudeme nutit.
 • Obdržíte podrobnou kalkulaci s konečnou cenou. Při realizaci vás tak nezaskočí žádné náklady navíc. (Orientační kalkulaci pro vaši představu můžete získat ihned díky naší online kalkulačce tepených čerpadel a fotovoltaiky.)
 • Dozvíte se, jaké jsou možnosti financování. Na fotovoltaiku a také na výměnu neekologického zdroje vytápění můžete čerpat dotaci z programu Nová zelená úsporám a ušetřit tak až 50 % pořizovacích nákladů. 
 • Budete moct financovat pomocí zvýhodněného úvěru. Pokud máte zájem získat energetické zařízení bez vstupních investic, můžete využít možnost pořízení na splátky. Jsme jediná instalační firma v ČR, která navázala exkluzivní spolupráci se Stavební spořitelnou České spořitelny, a proto vám můžeme nabídnout úvěr na tepelné čerpadlo nebo fotovoltaiku za výhodnějších podmínek.
 • Získáte informace o následujících krocích a předběžný termín realizace.
 • Budete mít dostatek času ptát se na vše, co vás zajímá.

Přečtete si, jak taková schůzka s expertem na tepelná čerpadla nebo na fotovoltaiku probíhá.

Komplexní služby, transparentnost a férovost

Noční můrou všech zákazníků jsou firmy, které provedou nekvalitní instalaci a pak ukončí svou činnost. V takovém případě se pak těžko domůžete reklamace. Dalším problémem je, pokud se firma věnuje jen určité činnosti, a pokud potřebujete celý balík služeb, musíte každý dílčí krok řešit s jinou společností a horko těžko vše synchronizovat.

Woltair vám nabízí stabilitu, jistotu a celý balíček služeb. Na nás se můžete spolehnout.

 • Jsme společnost působící po celé ČR i v dalších evropských zemích.
 • V zádech nám stojí zkušení investoři z Česka i zámoří. V letošním roce jsme od nich získali 400 milionů Kč na další rozvoj a rozšiřování firmy a patříme do rodiny úspěšnějších firem, například Rohlík, Slevomat, Twisto apod.
 • Provedli jsme již více než tři tisíce instalací.
 • Máme vlastní instalační týmy. Naši kolegové procházejí přísným výběrem a musí dodržovat etický kodex obchodu. Odborné znalosti si prohlubují na pravidelných školeních v rámci naší Woltair Academy
 • Nabízíme komplexní služby a spolupracujeme s desítkami značek světových výrobců. Instalací to pro nás nekončí, naopak. Nabízíme vám standardně desetiletou záruku a servis; jsme pro vás kdykoliv k dispozici nejen v případě potřeby údržby, ale i pouhé rady nebo konzultace.

Kontaktujte nás ještě dnes a nechte si poradit a navrhnout nejlepší řešení vytápění nebo fotovoltaického systému na míru. Rádi vám pomůžeme k energeticky úspornému, komfortnímu a ekologickému bydlení.

Hledáte řešení na míru vašemu domu a spotřebě?

Separátor

Další články na téma fotovoltaika