Sníh,požár,výpadekproudu.Nečekanésituacea fotovoltaika

Sníh, požár, výpadek proudu. Nečekané situace a fotovoltaika

Vaše fotovoltaická elektrárna je už dávno právoplatným členem vaší domácnosti, dokonce se vám s ní podařilo i perfektně sladit běžné činnosti. Přesto vám některé otázky nedají spát. Pojďme se na ně podívat, ať může být váš život plný jistoty a klidu, tedy toho, co s fotovoltaikou doopravdy přichází.

Vypadl proud. Co teď?

Fotovoltaika nebude potřebovat žádné vaše zásahy. Proto ji nemusíte zapínat ani vypínat, zvládne výpadek sama. Díky akumulování energie do baterií se při výpadku proudu spustí tzv. zálohované okruhy, kdy budete mít zachované fungování světla, zabezpečovacího systému, čerpadlových skupin, WiFi, TV i zásuvek v kuchyni.

Přišla zima. Přišel mráz.

A sníh. Určitě vás to také napadlo. Vadí střešní elektrárně napadané sněhové vločky? Buďte bez obav. Sníh, vlhkost ani mráz elektrárnu neznehodnotí. Roztomile zasněžené panely budou muset jen chvíli počkat, než sníh roztaje, aby mohly vyrábět elektřinu. Ačkoliv se může zdát, že elektrárna v zimě odpočívá, ve skutečnosti elektřinu v menším množství vyrábí i v tomto období. Nepoužívejte prosím žádné smetáky ani košťata k odklízení námrazy či bílé peřiny. Panely jsou velmi hladké a při slunečním záření z nich sníh sklouzne sám.

Víte, že se během zimy fotovoltaika dokonce i instaluje? Bez problémů a tak rychle, že domy ani nestihnou vychladnout.

Pomoc, hoří!

Fotovoltaika pro vás neznamená vyšší riziko. Pokud u vás doma začalo hořet, volejte hasiče na lince 150. Co se týče fotovoltaiky, nemusíte brát v potaz nic a nechat práci na hasičích. Prosím, nepoužívejte k hašení vodu – hrozí vodivost.

Pokud máte další nápady k tomu, co nestandardního nebo neočekávaného by se mohlo vám a vašemu fotovoltaickému systému přihodit, neváhejte nám o tom napsat, a my toto téma rozšíříme. Nezapomeňte také, že si pomocí Woltair kalkulačky fotovoltaiky, kterou jsme vlastními silami vyvinuli, můžete bleskurychle spočítat cenu fotovoltaiky přímo pro váš objekt, a to včetně její návratnosti.  

Hledáte řešení na míru vašemu domu a spotřebě?

Separátor

Další články na téma fotovoltaika