Zpět na články

Domácí nabíjecí stanice pro elektroauta – kolik ušetříte?

Olga Knoflíčková

Olga Knoflíčková

Expert

22. prosinec 2021

Domácí nabíjecí stanice – vyplatí se vám wallbox?

Novou nabíjecí stanici včetně instalace si díky dotaci pořídíte už od 19 000 Kč. Jezděte za 50 haléřů na kilometr a dobíjejte auto doma. Na pomoc můžete pozvat i fotovoltaiku.

Buďte ekologičtí a šetřete finance

Bezpečná, ekologická a výhodná možnost nabíjení elektroauta (až 10× vyšší rychlostí než u běžného dobíjení zásuvkou), to je nabíjení pomocí nové technologie, tzv. nabíjecích stanic.

Spolehněte se na dotaci

S dotačním programem Nová zelená úsporám ušetříte nemalé náklady. Vložené finance se vám rychle vrátí, jelikož jízda elektroautem vychází na 50 Kč/km. Pokud své auto budete navíc dobíjet pomocí slunečních paprsků tím, že si necháte propojit nabíjecí stanici s fotovoltaikou, budete jezdit pod 50 haléřů za kilometr. Stanete se tak energeticky soběstační a zcela nezávislí.

„Nabíjecí stanice se hodí pro kterýkoliv elektromobil, nabíjení s ním je až desetinásobně rychlejší než s klasickou zásuvkou. Vlastníci elektroauta k tomu mohou užívat tarif distribuční sazby D27d, se kterým mohou v době mezi 18. a 8. hodinou čerpat po dobu 8 hodin elektřinu za ještě nižší cenu. To může cenu za kilowatt elektřiny snížit až na 2,50 Kč, takže se dostanete na symbolických 50 haléřů na kilometr,“ vysvětluje Daniel Helcl, zakladatel startupu Woltair. 

Srovnání cen nabíjecí stanice a zemního plynu

Motoristé vědí, že výhodné je „jezdit na plyn“. K částce, jakou však nabízí možnost elektromobilu s nabíjecí stanicí, se nepřiblíží ani auta s pohonem na zemní plyn, kde se setkají se spotřebou necelé 1 Kč na kilometr. 

Ekologie i komfort s fotovoltaikou

Spojení fotovoltaiky a nabíjecí domácí stanice vám nepřinese jen dlouhodobý způsob, jak levně nabíjet elektroauto bez vytváření škodlivých zplodin. S nabíjecí stanicí si užijete komfort samostatné skříňky na zdi nebo v samostatném stojanu, který můžete umístit prakticky kamkoliv. Auto jednoduše připojíte k vlastní stanici – bez hledání veřejně dostupné dobíjecí stanice. Žádné čekání, žádné nadbytečné jízdy. 

Nabíjecí stanice ve firmách – síla DoubleBoxu

Vozové parky pro elektroauta jsou stále častější řešení českých firem. Právě tam najdou nabíjecí stanice své místo, a to ve verzi DoubleBoxu, kdy je možné zachovat příkon 22 kW u nabíjení dvou vozidel zároveň. 

Vysoká odolnost a instalace nabíjecích stanic

Uvedení do provozu nabíjecí stanice je snadné – technikům na celou instalaci stačí jeden den. Stanici budete potřebovat funkční celoročně, takže je dobré vybrat místo bez větru a pod střechou. Díky vysoké odolnosti však mohou stát i nekrytě.  

 

Zaujala vás možnost vlastní nabíjecí stanice? Domluvte si schůzku s Woltair expertem/kou a zjistěte, jaké pro vás najde možnosti. 

Přečtěte si také o největších výhodách nabíjecích stanic a jejich užitečných funkcích.

Separátor

Další články na téma nabíjecí stanice

Logo
Woltair s.r.o. – IČ: 06770525 | DIČ: CZ06770525
Upravit souhlas s používáním cookies Zásady ochrany osobních údajů: Zákazníci, obchodní partneři | Uchazeči o zaměstnání