Nová žena ve vedení start-upu Woltair: finanční ředitelka Karina Přibylová přichází z mezinárodního prostředí

Start-up Woltair rozšiřuje svůj top management a do jeho řad vstupuje manažerka Karina Přibylová, která má letité mezinárodní zkušenosti z vedoucích pozic ve financích, firemní strategii a marketingu. Jde o první ženu v novém top managementu firmy.

Nová žena ve vedení start-upu Woltair:  finanční ředitelka Karina Přibylová přichází z mezinárodního prostředí

Karina dříve působila na mezinárodních pozicích v retailu. Do start-upu Woltair přešla z Asahi Group (Plzeňský Prazdroj) z pozice Group CFO pro Česko, Slovensko a Německo. 

Karina dříve působila na mezinárodních pozicích v retailu. Do start-upu Woltair přešla z Asahi Group (Plzeňský Prazdroj) z pozice Group CFO pro Česko, Slovensko a Německo. 

Mnoho let pracovala pro Procter & Gamble, naposledy jako Group Director Central Europe, kde po finanční stránce řídila kromě Česka také Polsko, Ukrajinu, Maďarsko, Slovensko, Slovinsko a Baltické země. 

Karina bude ve Woltair taktéž v Group pozici jako Finanční ředitelka s přesahem do firemní strategie a do marketingu. Kromě Česka pod ní budou spadat země, ve kterých Woltair působí, tedy ještě Polsko, Německo a Itálie.

Leta jsem nabírala mezinárodní zkušenosti v korporátním světě. Nyní jsem udělala kariérní změnu a přešla do start-upu Woltair. Těším se tu na rychlejší procesy a operativu a také na to, že zde mohu přispět svými zkušenostmi nejen z finančnictví, ale i ze strategického řízení a marketingu. Jsem nadšená, že mám ve Woltair možnost se podílet na budování nového byznysu. Věřím také v předmět podnikání Woltair, kterým je urychlování zavádění nových zdrojů energie pro rezidenční segment“, říká nová finanční ředitelka Woltair Karina Přibylová ke svému přestupu. 

Karina pochází z Lotyšska, ale díky mezinárodním pozicím je kosmopolitní top manažerka. Je vdaná a má dva syny, kteří milují lední hokej. 

Woltair má od února také nového CEO, kterým je Vít Javůrek a od března ve své struktuře vytvořil pozici předseda představenstva, kterou zastává Stefan Gross Selbeck, který do Woltair přešel z globálního boardu BCG (Boston Consulting Group).

Společnost Woltair působí pod svým názvem od roku 2021 jako start-up. Roky 2022 a 2023 se nesly ve znamení transformace, dvou investičních kol a expanze, kdy společnost v loňském roce expandovala z České republiky do Itálie a Německa a zároveň posílila svou pozici v Polsku. V celé Evropě postupně urychluje zavádění zelené energie pro rezidenční segment prostřednictvím instalace tepelných čerpadel a fotovoltaiky. První měsíce roku 2024 jsou ve znamení změn vnitřní struktury a hlavně rozvoje digitálních nástrojů. Díky nim je Woltair jedinou firmou v Evropě, která dokáže zajistit administrativní kroky k pořízení tepelného čerpadla a fotovoltaiky on-line a v celém procesu od poptávky po instalaci je nejrychlejší v Evropě.

Hledáte řešení na míru svému domu a spotřebě?

Spustit kalkulačku

Jak vám tento článek pomohl?