Přetoky do sítě

L.Břicháček

21. listopad 2022 12:09

Dobry den. Rád bych věděl je li normální NEUSTÁLÍ export do sítě sice jen 0,06kw Kromě doby kdy mám baterii na minimu a odebírám ze sítě.Jakmile se baterii zvedne z minima zase začne export . Dělalo to kupu jiných volovin . 15.11. výměna řídícího modulu Growatt ARK 2.5H-A1 BMS . STÁLE PŘETOK 0,06 kw i při baterii třeba na 13%. Dotaz na technika a jeho odpověď že :  nějaký přetok bude stále.!   0,05kw x24h=1,2kw  což v zimním provozu není taková maličkost.

Odpověd

Nina Dešková

Expertka na fotovoltaiku

5. prosinec 2022 15:00

Dobrý den,

je to v pořádku. Jedná se o technické přetoky. Nastávají v momentě, kdy se fotovoltaický systém snaží pokrývat spotřebu a „přeprat“ distribuční síť. V tu chvíli, aby netekla elektrická energie do instalace, je nutno, aby malinko přetékalo ven. S tímto omezujeme spotřebu na absolutní minimum.

Podobné dotazy na téma fotovoltaika

Na vašem soukromí nám záleží

My společnost Woltair s.r.o., IČO: 067 70 525, používáme s Vaším souhlasem soubory cookies a další nástroje, které mohou zpracovávat osobní údaje, s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti. Udělený souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat na této stránce a více si můžete přečíst v našich „Zásadách používání souborů cookies“.

Ozubené kolo Nastavení