Zpět na články

Fotovoltaika bez vstupních investic

Eva Lázoková

Eva Lázoková

Autor

19. září 2022

Solární panel

Domácí fotovoltaická elektrárna je nyní ještě dostupnější. Díky půjčce na fotovoltaiku ji získáte i zcela bez vstupních investic a ihned tak můžete začít šetřit za energie.

S fotovoltaikou nejen ušetříte, ale dokonce i vyděláte

Zájem o energeticky úsporné bydlení roste úměrně k tomu, jak se zvyšují ceny energií a stoupá inflace. Ne každý si ale může dovolit pořídit si fotovoltaiku nebo tepelné čerpadlo z vlastních úspor. Zvýhodněný úvěr na energetické zařízení je tedy pro řadu zákazníků skvělou možností. Financování lze navíc zkombinovat s dotací z programu Nová zelená úsporám a použít ji k mimořádnému splacení úvěru (nebo ji klidně využít k osobním účelům).

S fotovoltaikou ušetříte ročně až 50 % nákladů na elektřinu. Proto se vám pořizovací náklady vrátí do pár let a fotovoltaika vám dokonce přinese vyšší výnosnost než investice do akcií či dluhopisů (více v článku Jak ušetřit za elektřinu? Investujte do fotovoltaiky!).

Článek vyšel v příloze Hospodářských novin a příloze týdeníku Ekonom. Celé znění najdete níže:

Fotovoltaika bez vstupních investic
Separátor

Další články na téma o nás

Na vašem soukromí nám záleží

My společnost Woltair s.r.o., IČO: 067 70 525, používáme s Vaším souhlasem soubory cookies a další nástroje, které mohou zpracovávat osobní údaje, s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti. Udělený souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat na této stránce a více si můžete přečíst v našich „Zásadách používání souborů cookies“.

Ozubené kolo Nastavení