Úvěrnatepelnéčerpadlonebofotovoltaiku

Úvěr na tepelné čerpadlo nebo fotovoltaiku

Přesto, že návratnost investice do tepelného čerpadla nebo fotovoltaiky je při stále rostoucích cenách energií pouhých pár let, a až 50 % pořizovacích nákladů se dá zpětně pokrýt čerpáním státní dotace z programu Nová zelená úsporám, ne každý si může dovolit zatížit rodinný rozpočet tím, že celou částku za nové energetické zařízení vydá najednou.

Dlouhodobým cílem Woltair je zajistit, aby ekologická energetická zařízení byla dostupná pro všechny, a společně jsme mohli stále více snižovat produkci škodlivých emisí do ovzduší (jen za rok 2021 jsme pomohli ušetřit 6 300 tun CO2). Proto spolupracujeme s Českou spořitelnou a Stavební spořitelnou České spořitelny. Ty zákazníkům umožní získat tepelné čerpadlo či fotovoltaiku včetně instalace pomocí částečného nebo kompletního úvěru, a tedy bez vstupní investice. 

Komplexní služby, snadné vyřízení

Tato služba je postavena na maximální jednoduchosti. Zákazník podepisuje smlouvu o dílo s Woltair a úvěrovou smlouvu se Stavební spořitelnou České spořitelny. Smlouvu o úvěru s Českou spořitelnou lze snadno uzavřít po telefonu nebo na pobočkách České spořitelny. Podmínkou je, aby byl zájemce o úvěr klientem České spořitelny, případně se jím při podpisu smlouvy stává.

Úvěr je velmi flexibilní a splátky si můžete rozložit až na 25 let. Od Buřinky získáte zvýhodněný úrok nejen pro financování udržitelných technologií (tepelné čerpadlo nebo fotovoltaika včetně veškerých potřebných komponentů), ale také na jejich instalaci. Jedná se tedy o kompletní balíček služeb.

Úvěr jako investice

Úvěr na úsporné energetické zařízení není žádnou koulí na noze, která by zatěžovala rodinný rozpočet. Naopak. Vzhledem k tomu, jak jsou splátky nízké, je často pokryjete přímo z úspor za energie, a začínáte tak šetřit finance již od samého začátku. Jedná se tak o velmi chytrý způsob, jak ušetřit za plyn a elektřinu.

Další nespornou výhodou je možnost kombinovat úvěr s dotacemi na udržitelné technologie (pro zákazníky, kteří se rozhodnou pro instalaci tepelného čerpadla nebo fotovoltaiky od Woltair, vyřízení dotace z programu Nová zelená úsporám zdarma zajistíme). Je tedy na vás, zda se rozhodnete úvěrem financovat celou investici, nebo jen částku po odečtení dotace. Při výběru celého financování pak můžete nakládat se získanou částkou podle potřeby, ať už k částečnému splacení úvěru či osobním účelům. 

„V tuto chvíli evidujeme zájem o financování u cca 20 % našich klientů. Vzhledem ke stále vysokým cenám energií se dá očekávat, že se zájem v nadcházejících měsících ještě zvýší. Jde mimo jiné o dobrý způsob, jak bojovat s inflací a volatilní finanční politikou současné doby,“  uvádí Vít Javůrek, finanční ředitel Woltair. 

Pokud byste měli o financování tepelného čerpadla nebo fotovoltaiky prostřednictvím úvěru zájem, kontaktujte Woltair experty. Ti budou informovat Českou spořitelnu, která se vám ozve. Také můžete využít naši online kalkulačku a nechat si bezplatně sestavit návrh podrobného rozpočtu včetně předpokládaných úspor a možností dotací, abyste si mohli udělat dobrou představu o tom, na kolik vás celá investice vyjde a jaká bude její návratnost.

Hledáte řešení na míru vašemu domu a spotřebě?

Separátor

Další články na téma o nás