Zpět na články

Dotace na tepelné čerpadlo

Olga Knoflíčková

Olga Knoflíčková

Expert

07. září 2021

Dotace na tepelná čerpadla.

Využijte jeden z dotačních programů na montáž tepelného čerpadla, který vám umožní pořídit nové zařízení za minimální náklady, a umožnit značnou úsporu za vytápění domácnosti.

Pokud nesplníte podmínky žádného dotačního titulu, nebo program již nepřijímá další žádosti, nezoufejte. Tepelné čerpadlo je jedním z mála obnovitelných zdrojů tepla, které se vám vyplatí i bez dotací. Zkuste kontaktovat svého Woltair experta, který vám nezávisle poradí.

Pořízení tepelného čerpadla je nákladné rozhodnutí. Při instalaci tepelných čerpadel země–voda se například hloubí vrt, který může být hluboký i 150 metrů, což náklady značně navýší. Díky Ministerstvu životního prostředí je však možné obejít vysokou investici tím, že si požádáte o jednu z dotací. Ekologická a ekonomická budoucnost je díky tomu dostupná téměř pro každého. Na tepelná čerpadla můžete vybírat hned ze 3 dotací:

 

S dotací znatelným způsobem urychlíte návratnost vašich vložených peněz. (I do 2 let.)

Podmínky získání dotací na tepelné čerpadlo

Každá z dotací má své podmínky, které uvádíme na příslušné stránce dotací. Obecně však platí: 

Dotace na tepelné čerpadlo se vztahují na rodinné a bytové domy, které stojí na území České republiky. Smíte o ně požádat jako fyzická i jako právnická osoba. Musíte  být vlastníkem, spoluvlastníkem nebo stavebníkem dané nemovitosti.

Kolik jednotlivé dotace uhradí nákladů?

Kotlíková dotace: získejte nově až 130 000 Kč.

Nová zelená úsporám: uhradí až 50 % nákladů s tím, že se podpora různí podle druhů čerpadel a dle toho, zda-li je dům zateplený či nikoliv. NZU můžete použít na pořízení Tepelných čerpadel vzduch–voda.

Čistá energie Praha: Cílem ČeP je motivace vlastníků bytových objektů k realizaci úspor energií a zlepšení kvality ovzduší na území hl. m. Prahy.

Separátor

Další články na téma tepelná čerpadla