Nejvyššíčasproobjednánífotovoltaiky

Nejvyšší čas pro objednání fotovoltaiky

Chcete začít vyrábět vlastní elektřinu hned s prvními jarními paprsky? Pak je nejvyšší čas, abyste si objednali fotovoltaiku! S Woltair ji můžete mít na střeše za 4 měsíce i dříve.

 • Využijete volnější kapacity techniků.
 • Investicí do fotovoltaiky chráníte své peníze před inflací.
 • Celou sezónu slunečných dnů využijete na maximum.
 • Co nejdříve začnete šetřit za drahou elektřinu.

Neusněte zimním spánkem, získáte náskok před ostatními

Nejvíce zákazníků začíná fotovoltaiku řešit až na jaře. Instalační firmy jsou pak přetížené a nestačí instalovat tak rychle, aby pokryly enormní poptávku (meziročně stoupl zájem o fotovoltaiku pětinásobně). Pak přijde doba letních dovolených a tedy další komplikace s volnými termíny.

Pokračující trend silné poptávky očekáváme i v průběhu roku 2023. Přecházení zákazníků ze zafixovaných tarifů na zastropované ceny bude stále představovat dvakrát až třikrát vyšší náklady na energie, což je situace, ve které je využití fotovoltaické elektrárny ideálním řešením,“ vysvětluje Jan Hanuš, ředitel společnosti Woltair.

 • Jděte na to chytře a objednejte si fotovoltaiku teď a na jaře už budete vyrábět vlastní elektřinu.
 • Díky více než 200 zaměstnancům a 240 externím technikům vám můžeme nabídnout volné montážní kapacity po celé České republice.
 • Zatímco většina ostatních firem prodlužuje dobu dodání, my ji zkracujeme! Plánujeme a zásobujeme se tak, abychom vám mohli vyjít vstříc a nemuseli jste na fotovoltaiku dlouho čekat.
 • Na skladě máme komponenty pro instalaci více než 400 fotovoltaických elektráren a další stovky na cestě od výrobců.
 • Aktuálně dokážeme fotovoltaiku namontovat dokonce už za 3 měsíce od podpisu smlouvy.

Ptáte se, proč – když máme plné sklady – instalujeme „až“ za 3–4 měsíce a ne už zítra?

Než se solární panely ocitnou na vaší střeše a než budete celou elektrárnu moct začít používat, musíte mít:

 • zažádáno o připojení do distribuční sítě
 • vytvořenou projektovou dokumentace
 • hotovou stavební připravenost
 • elektrorevizi celého systému
 • schválenou žádost o první paralelní připojení
 • podanou žádosti o dotaci

Nebojte se, se vším vám pomůžeme a žádosti za vás sestavíme a podáme. Jen bohužel musíte počítat s tím, že úřady mají na vyřízení každé žádosti 30 dní…

Kdo zaváhá, ten si připlatí

Všechno se neustále zdražuje. To se týká nejen materiálu, ale také dalších nákladů, které s instalací fotovoltaiky souvisí, jako je například doprava a montážní práce. Čím déle tedy budete s pořízením fotovoltaiky otálet, tím víc se vám prodraží. 

Pavel Kupec, vedoucí týmu expertů na fotovoltaiku, k tomu dodává: „Fotovoltaika levnější nebude. Nedá se očekávat, že by v budoucnu mělo dojít k jejímu zlevnění. Naopak. Ceny meziročně stoupají přibližně o 15–30 % za materiál i práci. Čím dřív tedy fotovoltaiku objednáte, tím výhodnější cenu budete mít.

Čekáte s pořízením, než si na fotovoltaiku našetříte? Nemusíte! Jsme si vědomi toho, že fotovoltaická elektrárna vyžaduje nemalou vstupní investici, kterou si ne každý může jen tak dovolit. Proto jsme pro vás díky exkluzivní spolupráci s Buřinkou České spořitelny vyjednali zvýhodněný úvěr.

Dejte vale drahé elektřině co nejdříve

Čím dříve budete mít domácí elektrárnu zprovozněnou, tím dříve začnete vyrábět vlastní elektřinu. A když ji objednáte teď v zimě, stihnete využít celé dlouhé období slunných dnů, které trvá od března do října.

Pokud vaše domácnost „jede“ z velké části na elektřinu a používáte ji i k vytápění, můžete takto s fotovoltaikou ušetřit klidně i 57 000 Kč ročně.

Modelový příklad: Rodinný dům o podlahové ploše 150 m2, částečně zateplený, k vytápění a ohřevu vody používá elektrokotel, v létě chladí klimatizací

Roční potřeba energie28 MWh (z toho 20 MWh na topení, 3 MWh na ohřev teplé vody, 5 MWh na spotřebiče a klimatizaci)
Celkové roční náklady na elektřinu při zastropované ceně cca 6 Kč/kWh168 000 Kč
Průměrné měsíční náklady na elektřinu14 000 Kč

Navrhované řešení:

Výkon navrhované fotovoltaické elektrárny9,9 kWp
Počet fotovoltaických panelů18
Kapacita bateriového úložiště14,2 kWp
Energie vyrobená elektrárnou za rok9 500 kWh
Cena navrhovaného fotovoltaického systému522 000 Kč
Dotace z programu Nová zelená úsporám205 000 Kč
Čistá investice zákazníka po odečtení dotace317 000 Kč
Roční úspora za energie57 000 Kč
Měsíční úspora za energie4 750 Kč

Nenechte si peníze mizet z účtu, investujte je

Inflace dosahovala v loňském roce v průměru 15 % a nejvíce šly nahoru ceny potravin a energií; v lednu se inflace pravděpodobně vyšplhá až na 20 %. Vaše peníze tak rychle ztrácí na hodnotě, byť je máte na nejvýhodnějším spořicím účtu.

Investice do fotovoltaiky je tak vaše sázka na jistotu v nejisté době. Žádným jiným způsobem bez rizika nemůžete zhodnotit své peníze tolik, jako právě s fotovoltaikou! 

 • Jakmile se fotovoltaika sama zaplatí –⁠ tedy vrátí vám na úsporách za elektřinu částku, na kterou vás vyšlo její pořízení, začne vám vydělávat.
 • Vzhledem k vysokým cenám elektřiny se návratnost fotovoltaiky pohybuje v průměru kolem 4–6 let.
 • Pokud fotovoltaiku zkombinujete s tepelným čerpadlem a dáte tak sbohem drahému vytápění elektrokotlem, může ročně ušetřit i přes 100 000 Kč za elektřinu a vaše investice se vám vrátí i za 2,5 roku.
 • S ročním výnosem 10–25 % představuje fotovoltaika investici ještě výhodnější, než jsou jakékoliv akcie, dluhopisy nebo kryptoměny.
 • Instalací fotovoltaiky zhodnotíte i celý váš dům. Takže v případě, že byste se jej někdy v budoucnu rozhodli prodat, o peníze, které jste investovali do fotovoltaiky, nepřijdete – o to více vyděláte na prodeji nemovitosti.

Ještě váháte?

Domluvte si nezávaznou schůzku s Woltair expertem na fotovoltaiku.

 • Přijede k vám domů a ověří, zda máte pro instalaci fotovoltaiky vhodné podmínky.
 • Zjistí, jakou máte roční spotřebu elektřiny, aby mohl navrhnout fotovoltaiku přesně na míru vašim potřebám.
 • Zodpoví všechny vaše dotazy.
 • Spočítá vám, na kolik vás vyjde celé řešení, jaká bude jeho návratnost a kolik elektřiny s fotovoltaikou vyrobíte.
 • Chcete si udělat představu ihned? Orientační rozpočet vám sestaví naše online kalkulačka fotovoltaiky do minuty.
 • Na nás se skutečně můžete spolehnout. Máme za sebou více než 3 000 instalací fotovoltaiky a tepelných čerpadel a díky mnohaletým zkušenostem přesně víme, na co si dát při návrhu a montáži pozor, aby vše dopadlo k vaší maximální spokojenosti.

Hledáte řešení na míru vašemu domu a spotřebě?

Separátor

Další články na téma fotovoltaika