Tepelnéčerpadloi do 3 měsíců,fotovoltaikadopůlroku

Tepelné čerpadlo i do 3 měsíců, fotovoltaika do půl roku

Zájem o tepelná čerpadla i fotovoltaiku je obrovský. Podle údajů ministerstva průmyslu a obchodu došlo k celkovému meziročnímu nárůstu prodeje tepelných čerpadel o 5 %, přitom v naprosté většině se jednalo o typ vzduch–voda.

Raketově rostoucí poptávka po ekologických zařízeních

Je to dáno především tím, že se (nejen) české domácnosti snaží hledat způsoby, jak ušetřit za stále se zdražující energie a zbavit se závislosti na zemním plynu. To tato energetická zařízení bezezbytku splňují a navíc nabízejí i řadu dalších výhod, jako je například bezúdržbový a ekologický provoz či možnost pokrýt velkou část pořizovacích nákladů státními dotacemi. O těchto a dalších výhodách jsme psali v článcích Nahraďte plynový kotel tepelným čerpadlem a Zákaz starých kotlů a další důvody pro pořízení tepelného čerpadla.

Právě dotace na výměnu neekologického zdroje vytápění se staly poměrně velkou motivací – s platností od 29. 3. 2022 byla totiž navýšena podpora v rámci Kotlíkových dotací až na 180 000 Kč (určeno pro nízkopříjmové domácnosti), kterou se dá pokrýt až 95 % pořizovacích nákladů (více v článku Novinky v dotačních programech od dubna 2022). Ostatní žadatelé mohou získat až 100 000 Kč z programu Nová zelená úsporám a pokrýt tak až 50 % nákladů.

Mnoho dodavatelů nestíhá

Tento trend vzrůstajícího zájmu o tepelná čerpadla však s sebou nese i komplikace – řada firem, které tepelná čerpadla dodávají, nedokážou tak velkou poptávku uspokojit a dochází k dlouhým čekacím dobám (třeba půl roku i déle), takže zákazník musí mnohdy přečkat další zimu se starým kotlem s vysokými náklady na vytápění a nového zařízení se mu dostane teprve po skončení topné sezóny. A dodací lhůty u fotovoltaiky jsou v řadě případů ještě výrazně delší.

Dlouhé čekání zapříčiňuje vedle velkého zájmu také nedostatek výrobních materiálů způsobený pandemií covidu a nyní i válečným konfliktem na Ukrajině. Nouze je také o kvalifikované pracovní síly…

Pro zájemce o tepelné čerpadlo to může být celkem stresující situace, protože vypadá poměrně pesimisticky, obzvlášť v souvislosti s tím, že se blíží zákaz provozu starých kotlů. Pořídit si ekologičtější zdroj vytápění bude tedy nutností. Zákaz byl původně stanoven již na září 2022, ale nakonec byla jeho platnost odložena až na 1. 9. 2024, ale i tento termín působí – ve světle toho, jak velké množství starých zdrojů vytápění je dosud v českých domácnostech – dost šibeničně.

S Woltair se svého tepelného čerpadla i fotovoltaiky dočkáte včas

Ale žádný strach. Pokud i vy patříte mezi ty, kteří by si rádi pořídili tepelné čerpadlo nebo fotovoltaiku, ale obávají se dlouhé doby dodání. Naštěstí je tu pro vás Woltair:

  • Jsme nezávislí na výrobci a poradíme vám při výběru vhodného energetického zařízení.
  • Nemáme tedy potřebu vnucovat vám určitou značku produktů, ale vždy volíme variantu, která vám bude nejlépe vyhovovat.
  • Máme v nabídce zařízení od celkem 8 předních výrobců tepelných čerpadel a komponenty od 6 světových značek fotovoltaiky.
  • Díky této šíři je vždy z čeho vybírat, a tak jsme schopni dodat vám tepelné čerpadlo i do 3 měsíců a fotovoltaickou elektrárnu do 6 měsíců, což je výrazně kratší doba, než jakou nabízí většina dodavatelů.
  • Máme širokou síť expertů na tepelná čerpadla a fotovoltaiku s působností po celé České republice a nové spolupracovníky školíme ve vlastní Woltair Academy.
  • Pokud budete mít zájem, zdarma za vás vyřídíme žádost o dotaci z programu Nová zelená úsporám. (Přečtěte si, jak takové vyřizování žádosti o dotaci s Woltair probíhá.)
  • Můžeme vám zařízení nejen nainstalovat, ale také poskytnout jeho jednorázový nebo pravidelný servis či opravu.

Kontaktujte naše Woltair experty a nechte si navrhnout vhodné řešení vytápění nebo domácí solární elektrárnu, ať si můžete co nejdříve užívat výhod, které tato moderní zařízení nabízejí. Mezitím si můžete nechat ihned nezávazně sestavit rozpočet pomocí naší online kalkulačky, abyste měli představu, na kolik vás pořízení tepelného čerpadla nebo fotovoltaiky vyjde. Další užitečné informace najdete také v článku Cena tepelného čerpadla v roce 2022.

Hledáte řešení na míru vašemu domu a spotřebě?

Separátor

Další články na téma fotovoltaika