Instalace fotovoltaiky na klíč do 50 dní *

  • Úspora až 80 % výdajů za energie
  • Nejlepší řešení přesně pro váš dům díky nejširší nabídce fotovoltaiky na trhu
  • Finální cenová nabídka již do 2 pracovních dnů díky možnosti využití online zaměření
  • Záruka na výkon panelů až 30 let
  • Garance podání dotace NZÚ ve výši až 176 000 Kč
  • Woltair aplikace umožňující sledovat průběžně úsporu energie
  • *Pokud nestihneme nainstalovat fotovoltaiku do 50 pracovních dní, smluvně vám garantujeme slevu 50 %. Podmínky speciální nabídky

Financujte fotovoltaiku z úspor za energie

Podáme za vás žádost o dotaci

Ověříme za vás výši dotace a pomůžeme vám ji vyřídit.

Dotace až 176 000 Kč
dům

Fotovoltaika na splátky

Získejte výhodný úvěr od Buřinky se splatností až 25 let.

Financování
zámek
Srovnání

Typické řešení fotovoltaiky

Příklad pro 4člennou rodinu v domě 120 m² s cenou za energie 8 Kč za kWh a výkupem za 3 Kč za kWh.

Optimum
Soběstačnost
Výkon
7 kWp 10 kWp
Počet panelů
14 20
Baterie
10,65 kWh 14,2 kWh
Výroba
7 280 kWh/rok 10 400 kWh/rok
Celková cena
406 158 Kč 496 881 Kč
Dotace
160 000 Kč 160 000 Kč
Cena po dotaci
246 158 Kč
336 881 Kč
Roční úspora
43 872 Kč
57 180 Kč

Ukázkové komponenty v typové nabídce

Baterie HV9637
Baterie HV9637
Záruka Záruka
10 let
Počet cyklů Počet cyklů
6 000
Kapacita Kapacita
10,65 - 17,7 kWh
Stáhnout Produktový list
Panely Risen RSM 455 Wp
Panely Risen RSM 455 Wp
Výkon Výkon
460 Wp
Rám Rám
černý
Účinnost Účinnost
20,6 %
Stáhnout Produktový list
Střídač GoodWe 10 ET
Střídač GoodWe 10 ET
Účinnost Účinnost
97 %
Výkon na 1 fázi Výkon na 1 fázi
3,33 kW
Výkon Výkon
10 kW
Stáhnout Produktový list

Včetně detailních komponent

V ceně máte

Záruky na fotovoltaický systém

Záruka pokrývá i výjezd servisního technika

Výkon panelů
Výkon panelů
25 let
Baterie
Baterie
10 let
Střídač
Střídač
5 let
Mechanické části panelů
Mechanické části panelů
12 let
Ostatní komponenty
Ostatní komponenty
2 roky
Separátor

Průvodce výběrem fotovoltaiky

Separátor

Jak vypadá průběh realizace fotovoltaiky?

1

Kontaktujeme vás

Co nejdříve od vaší poptávky se s vámi spojí skvěle proškolený poradce a projde s vámi podrobnosti, vaše očekávání a datum, kdy můžeme zdarma podrobně zaměřit váš dům.

Objednat zaměření zdarma
2
3
4
5
6
7

Potkáme se

Vyšleme k vám technického experta, aby váš dům precizně zaměřil, dopočítal nezbytné parametry a návratnost řešení, zjistil možná rizika při realizaci a doptal se na vaše přání a nejasnosti. Díky tomu získáte skutečně perfektní návrh řešení na míru.

17

Vyplacení dotace

SFŽP vám na účet vyplatí dotaci.

18

Záruční a pozáruční servis

Jsme tu pro vás, kdykoliv potřebujete záruční servis, expresní opravu nebo se jen chcete na cokoliv doptat.

Separátor

Více než 1 500 realizací fotovoltaiky

Separátor

Vše o fotovoltaice

Jak funguje fotovoltaická elektrárna?

Fotoelektrický jev se odehrává přeměnou sluneční energie na energii elektrickou ve fotovoltaických článcích (podrobněji v samostatném článku Jak funguje fotovoltaická elektrárna). Ty najdete pospojované ve fotovoltaických (solárních) panelech. Rozměry našich solárních panelů jsou v závislosti na modelu 175 × 110 cm nebo 210 × 113 cm a každý tento centimetr je ohleduplný k přírodě i kasičce, ať už jde o jeho výrobu, provoz či demontáž. Pro představu: 1 běžný panel za 5 let vypere 1 500 praček prádla.

Navštivte také článek Fotovoltaická elektrárna jako promyšlená investice, který vás provede řadou zajímavých čísel z praxe toho, jak bude život s fotovoltaickou elektrárnou vypadat. Počasí, stoupající kvalita panelů, váš prostor na střeše nebo třeba spotřeba vašeho rodinného domu? To vše hraje roli a je nutné brát v potaz, pokud chceme poznat praktické důsledky vlastní fotovoltaické elektrárny.

Ráno

Když nemá slunce tolik síly, což platí zrána nebo při obloze s více mraky, panely nevyrobí tolik energie, kolik může vaše domácnost potřebovat. V takových chvílích je vhodné chybějící elektřinu doplnit z distribuční sítě.

Přes den

Během dne panely vyrobí více energie, než vaše domácnost spotřebuje. Přebytky se uloží do bateriového úložiště, aby se mohly využít později, nebo ohřejí vodu. Ve variantě bez baterií se převedou do distribuční sítě.

V noci

Večer a přes noc panely odpočívají. Vaše spotřebiče budou užívat energii z baterie nastřádanou během dne. Ve chvíli, kdy se akumulátor vybije, bude domácnost čerpat energii z distribuční sítě.

Z čeho se skladá fotovoltaická elektrárna?

Fotovoltaická elektrárna (zkráceně fotovoltaika nebo také solární elektrárna) je energetické zařízení, které vyrábí elektřinu ze slunečního záření. Tvoří ji tři základní prvky: fotovoltaické panely, střídač a baterie. Panely přeměňují sluneční záření, které na ně dopadá, na stejnosměrný proud. Ten pak střídač (kterému se říká také měnič) převádí na elektřinu střídavou, která napájí běžné spotřebiče, jenž jsou připojené do sítě. Pokud se energie vyrobí nadbytek, ukládá se do baterie pro pozdější použití.

Pro koho je vhodná fotovoltaika s ukládáním do baterie?

K tomu, abyste mohli užívat elektřinu i v době, kdy už nesvítí slunce, slouží uložená energie v baterii. Jinými slovy až se jako rodina sejdete večer, budete moci svítit energií, která se do baterie uložila během dne. Více o ukládání elektřiny do baterie.

Jaký střídač pro fotovoltaiku vybrat?

Seznamte se se srdcem celého systému. Stará se o přeměnu elektrické energie ze solárního panelu do vaší zásuvky. Velikostí se může rovnat kufru, v menším provedení pak knize. Pokud se porouchá střídač, který je 10× složitější než solární panely, nebude fungovat nic. Střídač vybíráme dle podmínek domu a zvolené technologie.

Instalace střídače

Střídač se umístí na stěnu a připojí se k němu panely nebo se pod každý panel samostatně namontují mikroinvertory. Mikroinvertory snižují napětí celé střechy. Existuje také kombinace těchto způsobů, tzn. optimizér.

Kdy se hodí mikroinventory nebo optimizér?

Tento způsob instalace je vhodný pro případ, že máte objekt v zastíněné oblasti nebo pokud bude třeba panely namontovat do více než dvou úhlů.

Je dobré na střídači šetřit?

Je vždy lepší více investovat do střídače než do samotných panelů. Levnější střídače přinášejí častější problémy s minimálními zárukami.

Poddimenzování a předimenzování střídače

Každá technologie má své možnosti dimenzování. Špatně zvolený a nesprávně nastavený systém má razantní dopad na práci celého zařízení. Proto se vyplatí práce ověřených specialistů. U některých technologií sice nedosáhnete maximálního výkonu, ale zajistíte jimi lepší fungování za horších podmínek (v noci a v zimě), což bude ve výsledku výhodnější.

Česká kotlina je výjimkou

Česká republika je specifická v tom, že na rozdíl od Evropy nemáme součtové měření v odběrném místě. Proto se musíme více soustředit na výběr střídače. Při standardní technologii se ze sítě odehrává v tu samou sekundu přetok i odběr. V Evropě se tento moment vždy započte, v ČR nikoliv. Několik výrobců se na tuto skutečnost připravilo a jsou již dostupné tzv. asynchronní (asymetrické) střídače. Woltair není výjimkou.

Kolik stojí fotovoltaická elektrárna?

Zajímá vás, kolik budete muset investovat? Přečtěte si článek Cena fotovoltaiky v roce 2023. Pozor. Z naší zkušenosti (a z mnoha zkušeností našich zákazníků) víme, že ne každá společnost, která má na webových stránkách radostné fotografie a ohromující čísla, je tou, která vám opravdu pomůže. Někdy se může stát, že vám přinese spíše více starostí. Předejděte tomu snadným postupem. Jak poznat, že jste narazili na důvěryhodnou společnost instalující fotovoltaiku?

Jaké jsou možnosti financování

Pořízení fotovoltaické elektrárny představuje poměrně velkou vstupní investici. Pokud nechcete zatížit rodinný rozpočet, můžete fotovoltaiku financovat prostřednictvím kompletního nebo částečného úvěru, který vám zajistíme díky partnerství Woltair s Buřinkou České spořitelny. Bez zajištění nemovitosti a s možností rozložit si splátky až na 20 let. Úvěr tak v podstatě splácíte z peněz, které díky fotovoltaice každý měsíc ušetříte za elektřinu.

Jak bude realizace probíhat? Co musím zařídit?

S administrativou si nelámejte hlavu. Woltair za vás zařídí vše. Od začátku budete vědět, jaká investice vás čeká. Částka, na které se domluvíme, se v průběhu instalace nenavýší ani o korunu. Rovněž budete mít záruku, že instalace FVE proběhne až po všech nezbytných formalitách (což bohužel často není samozřejmost). Spojte se s Woltair expertem ještě dnes a naplánujte si schůzku. Vyzkoušet můžete také nejnovější verzi online kalkulačky, která vám ihned sdělí to, co je pro vás ohledně fotovoltaiky nejlepší. Čím dříve to uděláte, tím dříve se stanete nezávislými s příjemnou roční úsporou k tomu.

Administrativa při realizaci fotovoltaiky:

Funguje fotovoltaika v zimě nebo v šeru?

Fotovoltaické panely nepotřebují pro výrobu energie přímý sluneční svit. Sluneční elektrárna dokáže pracovat se sníženou výrobou i při zatažené obloze nebo při částečném zasněžení. Předpokládá se ale, že během zimy budete potřebnou elektrickou energii dobírat z distribuční sítě, protože v našich klimatických podmínkách míváme kratší dny, šero a od listopadu do února trávíme více času doma (více svítíme, vaříme). Z distribuční sítě tudíž odebíráme více. Od března do října nastává pro solární elektrárnu příznivější období.

Víte, že se během zimy fotovoltaika instaluje také? Neváhejte se na Woltair experty obrátit i ve chvíli, kdy máte pocit, že musejí všichni odpočívat v teple domova. Naopak, tím, že v zimě není poptávka po instalacích tak vysoká, natrefíte spíše na volnou kapacitu instalačního týmu, a tak se své vlastní elektrárny dočkáte velice brzy.

Na jakou střechu se hodí fotovoltaika?

Kam instalovat fotovoltaické panely? Sklon střechy není pro fotovoltaiku až tak zásadní. Panely je možné instalovat dokonce svisle nebo vodorovně. Nejlepší sklon střechy je od 20° do 50°. I když nebudete tento sklon splňovat, ztráty nepřevýší 10 %. Maximálního výnosu za celý rok dosáhnou systémy se sklonem 35°, celoroční vyváženou výrobu elektřiny pak zajistí sklon až 45°. Při menším sklonu než 15° ztrácí panely svou samočistící schopnost.

Orientace na jih bude vyrábět po celý den a vyprodukuje nejvíce elektřiny v době od 11 do 13 hodin. To ale neznamená, že pokud máte střechu východ západ, vyrobíte méně. Roční produkce elektrické energie se v tomto případě v sumě liší jen v málo procentech, jelikož největší spotřebu elektřiny míváme dopoledne a odpoledne.

Důležitější je orientace střechy, přičemž se vyhněte instalaci na sever. Stačí sledovat slunce. Platí, že nejvyšší výkon při orientaci na východ poskytnou panely ráno. Večer budou nejvíce pracovat instalované panely na západ. V poledne dosahují nejvyššího výkonu panely orientované na jih. Při orientaci na západ či východ bude ztráta jen cca 20 %, jelikož se ráno a večer užívá elektřiny nejvíce.

V případě, že není možné panely instalovat na střechu, instalujeme na pozemek nebo na objekt, který je zapsaný v katastru nemovitosti (například stodola, altán, garáž či kůlna).

Jak můžete co nejvíc ušetřit

Pokud si pořídíte špičkové panely, které se vám zaplatí sice až za 12 let, ale budou vám 30 let vyrábět elektřinu zadarmo, uděláte lépe, než když investujete do levných modulů. Ty splatíte už za 6 let, ale v tu samou dobu začne jejich poruchovost, ztráta výkonu, časté výjezdy techniků ne-li samotná výměna panelů.

Na výkon panelu poskytují výrobci záruku až 30 let. Po této době by výkon fotovoltaických panelů neměl být nižší než 80 % nominálního výkonu. Jejich výkonnost můžete sledovat v monitoringu či servisních reportech, kde vyhodnocujeme váš rok a život s technologií.

Využívejte vaší elektrárnu maximálně, jak to jen jde. Zkombinujte ji s nabíjecí stanicí a nabíjejte své elektroauto slunečními paprsky zářícími na vaší střechu. Velice efektivní je také spojení fotovoltaiky s tepelným čerpadlem.

Jaká je návratnost a životnost fotovoltaiky?

Běžná doba návratnosti fotovoltaiky je 2–7 let. Je to však velmi individuální. Délka návratnosti se bude odvíjet od spotřeby, ceny elektřiny a také od velikosti fotovoltaiky i vybrané akumulace. Zároveň tím, že se rok od roku zvyšují ceny ostatních energií, se stále doba návratnosti snižuje. Podstatné je sledovat spíše využití vlastní vyrobené energie.

Co o návratnosti fotovoltaické elektrárny řekla Nina Dešková:

Můžu na fotovoltaiku získat dotaci?

Pokud byste rádi získali finanční prostředky na realizaci fotovoltaiky, můžete využít program Nová zelená úsporám. Dotaci na fotovoltaiku můžete čerpat buď na kombinaci fotovoltaiky s tepelným čerpadlem, nebo zvlášť. Výhodnější je zažádat zvlášť, tedy vyřídit nejdříve jednu dotaci a poté podat žádost o druhou. Z praxe: Znamená to zažádat o první dotaci, nechat si ji vyplatit, uzavřít ji a zažádat o druhou.

Nina Dešková hovoří o dotacích na fotovoltaiku:

Jak velkou fotovoltaiku budu potřebovat?

Velikost vaší solární elektrárny se přizpůsobí spotřebě vaší nemovitosti. Elektrárna se musí nastavit tak, aby vám dávala ekonomický smysl. Fotovoltaická elektrárna bude nejlépe nastavena v té chvíli, kdy se maximum energie zužitkuje ve vašem objektu.

Při návrhu je třeba myslet na několik pravidel. Pokud zvolíte elektrárnu s vyšším výkonem, než je 20 kWp, bude třeba souhlas odborníka (stavební úřad). Také bude třeba nainstalovat protipožární ochranu a nahlásit zařízení hasičům.

Dále je třeba brát v úvahu průměrné klimatické podmínky ČR (více v článku Domácí fotovoltaická elektrárna v ČR). Solární panely o perfektním výkonu 1 kWp (1000 Wp) vyrobí v průměru 1000 kWh za rok (1 MW). Pro takové množství získané elektřiny potřebujeme cca 6,1 m2 plochy těchto panelů.

Z praxe: Ročně budete potřebovat: pro plyn 5–⁠8 MW, pro elektrokotel 12–15 MW a pro tepelné čerpadlo 20 MW.

Jak nastavit nejvyšší výkon FVE pro váš dům?

Co o výkonu fotovoltaických elektráren říká expertka Nina Dešková:

Jak probíhá servis a údržba?

Dle legislativy je třeba provádět revizi 1× za 3 roky. S Woltair revizí obdržíte servisní balíček, který zahrnuje vše a nemusíte v tomto ohledu už nikdy na nic myslet ani se o nic starat.

Naši technici disponují oprávněním nejen pro zajištění kvalifikovaného servisu zařízení, ale také mohou vyřešit reklamaci přímo u výrobce.

Jak mám provádět údržbu?

Solární panely jsou odolné všem vlivům počasí a navíc mají samočistící schopnost.

Co když solární elektrárna přestane za čas fungovat?

V tomto případě se nemusíte obávat. Naše elektrárny monitorujeme a díky chybovým hláškám jsme obratem informováni o technickém stavu vaší elektrárny. Zajímavé informace naleznete také ve článku Nečekané situace s fotovoltaikou.

Separátor

Mohlo by vás zajímat