Poslední šance čerpat dotaci za stávajících podmínek.

Separátor

Dotace na tepelné čerpadlo

Získejte od státu dotaci na tepelné čerpadlo ve výši až 100 000 Kč. Ověříme s vámi nárok na dotaci, vyřídíme celé administrativní kolečko a provedeme montáž.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním mých osobních údajů společností Woltair s.r.o., dle těchto zásad.

Nová zelená úsporám

Nová zelená úsporám

Chcete si pořídit tepelné čerpadlo?

Čistá energie Praha

Čistá energie Praha

Máte nemotivost v Praze?

Dotace na tepelné čerpadlo

Olga Knoflíčková

Olga Knoflíčková

Expert

07. září 2021

Dotace na tepelná čerpadla vzduch-voda

Využijte jeden z dotačních programů na montáž tepelného čerpadla, který vám umožní pořídit nové zařízení za minimální náklady, a umožnit značnou úsporu za vytápění domácnosti.

Pokud nesplníte podmínky žádného dotačního titulu, nebo program již nepřijímá další žádosti, nezoufejte. Tepelné čerpadlo je jedním z mála obnovitelných zdrojů tepla, které se vám vyplatí i bez dotací. Zkuste kontaktovat svého Woltair experta, který vám nezávisle poradí.

Pořízení tepelného čerpadla je nákladné rozhodnutí. Při instalaci tepelných čerpadel země–voda se například hloubí vrt, který může být hluboký i 150 metrů, což náklady značně navýší. Díky Ministerstvu životního prostředí je však možné obejít vysokou investici tím, že si požádáte o jednu z dotací. Ekologická a ekonomická budoucnost je díky tomu dostupná téměř pro každého. Na tepelná čerpadla můžete vybírat hned ze 3 dotací:

S dotací znatelným způsobem urychlíte návratnost vašich vložených peněz. (I do 2 let.)

Podmínky získání dotací na tepelné čerpadlo

Každá z dotací má své podmínky, které uvádíme na příslušné stránce dotací. Obecně však platí: 

Dotace na tepelné čerpadlo se vztahují na rodinné a bytové domy, které stojí na území České republiky. Smíte o ně požádat jako fyzická i jako právnická osoba. Musíte být vlastníkem, spoluvlastníkem nebo stavebníkem dané nemovitosti.

Kolik jednotlivé dotace uhradí nákladů?

Nová zelená úsporám: uhradí až 50 % nákladů s tím, že se podpora různí podle druhů čerpadel a dle toho, zda-li je dům zateplený či nikoliv. NZU můžete použít na pořízení tepelných čerpadel vzduch–voda.

Kotlíková dotace: Ve svém kraji si můžete požádat o podporu ve výši až 180 000 Kč. Tato dotace je určena pouze pro nízkopříjmové domácnosti.

Čistá energie Praha: Cílem ČeP je motivace vlastníků bytových objektů k realizaci úspor energií a zlepšení kvality ovzduší na území hl. m. Prahy.

Separátor

Často kladené otázky

Pokud nenajdete odpověď na váš dotaz zde, kontaktujte nás prosím.

Separátor

Mohlo by vás zajímat