Zpět na články

Kombinace tepelného čerpadla a fotovoltaiky

Olga Knoflíčková

Olga Knoflíčková

Expert

21. září 2021

Fotovoltaika v kombinaci s tepelným čerpadlem.

Kombinace tepelného čerpadla a fotovoltaického systému je vhodná pro každého, kdo již nechce dostávat vysoké účty za energie, chce si užívat komfortu svého domu a přitom myslí na naši planetu. Spojení dvou systémů sníží náklady na vytápění i chlazení o 30 až 70 %.

Proč ušetříte právě s kombinací tepelného čerpadla a fotovoltaiky 

Je všeobecně známé, že spotřebiče, které využívají nejvíce elektřiny, jsou ty, které nám ohřívají vodu, topí, chladí, „ohřívají bazén“ apod. Pokud zvolíte kombinaci tepelného čerpadla a fotovoltaiky, budete mít vyhráno. Po většinu roku vám chod těchto spotřebičů zabezpečí sluneční energie. Energie se dá navíc uložit i do baterií pro využití v době, kdy slunce nesvítí.

Nespotřebovaná energie se uloží

Při provozu kombinace fotovoltaiky s tepelným čerpadlem budete užívat regulace nespotřebované energie pomocí moderních systémů, které dokáží rozpoznat množství přebytkové energie z fotovoltaiky a poté regulovat tepelné čerpadlo tak, aby se dostalo do rovnováhy mezi spotřebou a vyráběním elektřiny. Systém dále využije zbytkovou energii k užívání spotřebičů v domácnosti (pračky, sušičky, myčky) nebo třeba k nabíjení elektroauta pomocí nabíjecí stanice.

Žít hospodárně můžete ihned

Oslovte největší topenářskou firmu v ČR, která vám sdělí objektivně, jestli je kombinování dvou zařízení to pravé zrovna pro vaši domácnost. Woltair navíc hodlá s vizí efektivního kombinování dvou ekologických zařízení pomoci celé Evropě k zelenější budoucnosti. Budete u toho?

Tepelná čerpadla a fotovoltaika pro rodinné domy.
Zajistěte si nezávislou budoucnost.

Výhoda pro vás: Woltair vše provede jako jedna firma, což pro vás bude znamenat o mnoho snazší postup při zařízení instalace, dotace i následného servisu či revizí. 

Šetřete své náklady i přírodu

Kombinace fotovoltaiky a tepelného čerpadla je ve své podstatě geniální. Po velkou část roku vám zajistí energetickou nezávislost, jelikož teplá užitková voda nebo voda pro vytápění či chlazení bude čistě z vaší vlastní výroby, nebo jen s velmi nízkým provozními náklady. 

Dokonalé řešení – jak to funguje

Tepelné čerpadlo ke svému provozu využívá elektřinu, kterou pro něj po většinu roku vyrobí solární panely. Přes den vám Woltair zajistí maximum energie ze slunce s tím, že ji chytře uloží, abyste měli zásobu energie pro potřeby vaší domácnosti i na večer.

Dotace výrazně sníží vaši investici 

S dotačním programem Nová zelená úsporám a její podoblastí, která se zaměřuje přímo na kombinaci tepelného čerpadla s fotovoltaikou, můžete získat zvýhodněnou formu dotace na pořízení obou zařízení, a to až 305 000 Kč. Woltair experti vám rádi prozradí aktuální informace, Neváhejte se na ně obrátit.

Fotovoltaické panely na střeše českého rodinného  domu.
Fotovoltaika jako elegantní řešení, jak žít ekologicky a úsporně.

Opravdová symbióza 

Fotovoltaická elektrárna zároveň dobře slouží tepelnému čerpadlu tím, že mu šetří provozní hodiny, což prodlužuje jeho životnost.

Co vás čeká u Woltair

  • Zařídí veškeré projekční práce,
  • navrhne technologie a rentabilitu,
  • vypracuje finanční analýzu,
  • zajistí dotační poradenství a administrativu,
  • realizuje dílo,
  • obstará servisní služby včetně oprav,
  • poskytne monitorovací centrum (24/7),
  • nabídne komplexní zkušenosti a znalosti v rámci obnovitelných zdrojů a moderních technologií,
  • garantuje nezávislost na dodavatelích.

Oslovte Woltair experta ještě dnes a zjistěte, jak si zajistit úspornou a klidnou budoucnost. 

FAQ – kombinace tepelného čerpadla a fotovoltaiky

Co když výroba energie nebude dostačující?

Tepelné čerpadlo se vrátí do standardního chodu. Šetřit finance budete i tím, že je možné nastavit výrobu tepelné energie v době, kdy vás elektřina vyjde levněji v závislosti na ročním období.

Jak čerpadlo komunikuje s fotovoltaickou elektrárnou?

Na základě aktuálního výkonu fotovoltaiky moduluje tepelné čerpadlo výkon kompresoru.

Jak systém reaguje na rychlé změny počasí?

V zimě umí systém s předstihem topit, v létě naopak chladit, takže nepocítíte rozdíl ve vašem tepelném komfortu. Regulace k tomu dokáže vyhodnotit, co je výhodnější – jestli odebrat elektřinu z fotovoltaické elektrárny, nebo ze sítě. Tato funkce navíc bude šetřit vaše finance.

Dá se říci, že mohu fotovoltaikou topit?

Je patrné, že během zimy fotovoltaika nedodá tolik potřebné energie, kolik bude potřeba k vytopení objektu, i tak ale výrazně sníží vaše náklady na vytápění.
 

Separátor

Další články na téma fotovoltaika

Na vašem soukromí nám záleží

My společnost Woltair s.r.o., IČO: 067 70 525, používáme s Vaším souhlasem soubory cookies a další nástroje, které mohou zpracovávat osobní údaje, s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti. Udělený souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat na této stránce a více si můžete přečíst v našich „Zásadách používání souborů cookies“.

Ozubené kolo Nastavení