Full back-up rozvaděč pro spolehlivou ochranu před výpadky proudu

Full back-up rozvaděč pro spolehlivou ochranu před výpadky proudu

V dnešní době, kdy elektřinu potřebujeme k životu skoro stejně naléhavě jako kyslík, je důležité zabezpečit v našich domovech kontinuitu dodávek elektrické energie. O tu se postará fotovoltaika, která se v případě potřeby okamžitě sama přepne do záložního režimu, aniž byste to zaznamenali.

V dnešní době, kdy elektřinu potřebujeme k životu skoro stejně naléhavě jako kyslík, je důležité zabezpečit v našich domovech kontinuitu dodávek elektrické energie. O tu se postará fotovoltaika, která se v případě potřeby okamžitě sama přepne do záložního režimu, aniž byste to zaznamenali.

Přepnutí solárního systému na záložní síť zajistí rozvaděč

Abyste se ochránili před výpadky proudu, potřebujete mít hybridní fotovoltaický systém, který spojuje funkce síťové (on-grid) elektrárny s ostrovním systémem (off-grid), a dokáže plynule přecházet mezi okamžitou spotřebou vyrobené elektřiny, ukládáním a čerpáním elektřiny z baterie pro fotovoltaiku a posíláním přebytků do sítě.

To, zda hybridní fotovoltaika běží v režimu off-grid, nebo on-grid, určuje elektroměrový rozvaděč. Existují dva základní typy rozvaděčů: klasický rozvaděč s manuálním back-upem a full back-up rozvaděč. V případě manuálního systému musíte fyzicky přijít k rozvaděči a přepnout ho do zálohovacího režimu. Rozvaděč s funkcí full back-up se v případě potřeby přepne do záložního režimu zcela sám.

Tip: Zajímá vás, jak funguje fotovoltaika nebo jaké jsou hlavní prvky fotovoltaické elektrárny? Přečtěte si i naše další články.

Díky full back-upu výpadek proudu ani nezaznamenáte

Rozvaděč s automatickým back-upem (nazývaný také jako rozvaděč s automatickým přepínáním sítí) spolehlivě zajišťuje nepřetržitý chod domácích spotřebičů. Přepne se tak rychle (během několika milisekund), že výpadek distribuce ani nepostřehnete. Navíc tak máte zajištěno záložní napájení i ve chvíli, kdy zrovna nejste doma a nemáte možnost přepnout na back-up ručně.

Automatický zálohovací systém je neocenitelný obzvlášť tam, kde dochází k častým výpadkům sítě, například v odlehlejších oblastech, v nichž řada lidí mívá chaty a chalupy. Byť se jedná třeba o pouhé mikro výpadky, umí způsobit značné nepříjemnosti, v horším případě například zapříčinit ztrátu dat, pokud jste během výpadku pracovali na počítači, který neměl UPS. To s fotovoltaikou nenastane.

Cena full back-up řešení

Asi vás napadne, že technicky pokročilejší řešení, jakým automatické přepínání sítí bezpochyby je, se odráží i v ceně rozvaděče. Ta je skutečně vyšší než u klasické manuální varianty; nemusíte se však bát, že jde o luxus, který si nemůžete dovolit. Konkrétně vyjde full back-up rozvaděč o pouhých 7 000 Kč dráž. To je rozdíl, který v celkové ceně fotovoltaiky v podstatě ani nepocítíte, zato do vaší domácí pohody se promítne znatelně. Jedná se o investici do vašeho pohodlí a jistoty, že vaše domácnost poběží bez jakéhokoliv omezení za všech okolností.

Investujte do fotovoltaiky. Pohodlí a úspory za energie máte na dosah

Chcete vyrábět levnou elektřinu ze slunce? Chcete být po většinu roku energeticky nezávislí a žít udržitelně? Chcete mít záruku, že černou hodinku si dopřejete, jen pokud budete sami chtít, a ne pokaždé, když přijde bouřka nebo silnější vítr? Pořiďte si spolehlivou fotovoltaiku od Woltair, navrženou na míru vašim potřebámKontaktujte nás ještě dnes a vlastní panely můžete mít na střeše do 50 pracovních dní.

Hledáte řešení na míru svému domu a spotřebě?

Spustit kalkulačku

Jak vám tento článek pomohl?