Termohlavice

Jaroslav Král

23. prosinec 2020 9:48

Před rokem jsem nechával dělat komplet topeni.Mam dva kotle,jeden na tuhá paliva,druhý plyn.Mam dvogeneracni dům,kdy v přízemí jsou obyčejné hlavice s čísly,a ve druhém patře mám hlavice jen +a -,s tím že mám i pokojový termostat na plyn.kotel.Topim v kotli na tuhá paliva ,a jelikož se moc regulovat radiátor ve druhém patře nedá,mám v bytě 28C.Otazka zní,zda můžu vyměnit termohlavice,abych na nich měl tu stupnici,a tím si reguloval teplo?

Odpověd

Karel Náprstek

Expert na tepelná čerpadla

4. leden 2021 14:48

Dobrý den, pane Králi, vyměnit je samozřejmě můžete, ale přiděláte si spíše problémy. Důležité je regulovat výkon kotle na tuhá paliva. Doporučuji regulátor tahu, který podle teploty topné vody otevírá nebo zavírá přívod vzduchu do kotle a tím zvyšuje nebo snižuje jeho výkon. Pokud všude dáte jen termohlavice, tak se velice lehce stane, že kotel a celý systém přetopíte. Kotel na tuhá paliva s termohlavicemi lze jednoduše přirovnat k výkonnému autu „s plynem až na podlaze“ se zataženou ruční brzdou.

Podobné dotazy na téma plynové kotle

Logo
Woltair s.r.o. – IČ: 06770525 | DIČ: CZ06770525
Upravit souhlas s používáním cookies Zásady ochrany osobních údajů: Zákazníci, obchodní partneři | Uchazeči o zaměstnání